Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

7-letni Kacper mieszka w Wielkiej Brytanii i szuka genetycznego bliźniaka

BW
FB Grupa: Nuneaton Child needs You - help for Kacper/materiały rodzinne
Kacper Goldiszewicz ma 7 lat i mieszka w Wielkiej Brytanii. W listopadzie 2016 roku podczas rutynowego badania wykryto u niego białaczkę. Teraz szuka genetycznego bliźniaka, który uratuje mu życie. Po wiele etapach ciężkiego leczenia konieczne okazuje się przeszczepienie szpiku. Rodzina i przyjaciele pomagają jak mogą i być może szukają właśnie Ciebie!

Kacper wraz z rodziną na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Na Facebooku powstała specjalna grupa - Nuneaton Child needs You - help for Kacper -, na której można uzyskać szczegółowe informacje w związku z pomocą. Nawiążemy tam również kontakt z rodziną chorego chłopca.

Na grupie znajdziemy plakat, na którym przeczytamy: Bolało mnie uszko i mamusia zabrała mnie do pana doktora, który powiedział, że mam zapalenie ucha i przepisał antybiotyk. Mamusia mi go podała, ale ciężko mi się oddychało, więc wieczorem zabrała mnie do pana doktora jeszcze raz. Pobrali mi tam krew na rutynowe badanie i już nie chcieli wypuścić mnie do domu. Powiedzieli mojej mamusi, że to białaczka...

Od 22 listopada 2016 Kacper Goldiszewicz miał już dwie serie chemii, a niedługo będzie kolejna. Jedynym wyjście na wyleczenie chłopca jest przeszczep szpiku kostnego.

Kacper jest w największej grupie ryzyka. Przebywa w Birmingham Children's Hospital, gdzie czeka na dawcę szpiku. Rodzina szuka genetycznego bliźniaka także w Polsce. By zarejestrować się do banku dawców szpiku wystarczy poddać się pobraniu wymazu z jamy ustnej. Oddawanie szpiku jest bezbolesne. Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc Kacprowi, bądź wielu innym pacjentom, którzy czekają na przeszczep szpiku.

Potencjalni dawcy mogą rejestrować się na stronie www.anthonynolan.org (wiek od 16 do 30 lat), bądź na stronie www. dkms.org (wiek od 17 do 55). Po rejestracji otrzymamy pocztą zestaw do pobierania wymazu z jamy ustnej. Na załączoną szpatułkę należy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzków i włożyć do przesłanej nam w paczce koperty. Taką paczkę odeślemy bezpłatnie. Sama rejestracja na polskiej stronie jest bezpłatna, ale fundacja DKMS będzie wdzięczna za pokrycie choćby nawet częściowo kosztu, ponieważ kosztuje on 180 złotych. Fundacja ta działa na całym świecie i możemy pomóc nie tylko Kacprowi, ale innym genetycznym bliźniakom w bazach DKMS. Pobranie samego wymazu trwa nie więcej, niż minutę. W laboratorium określą nasze parametry i zostaną one umieszczone w bazie pod anonimowym unikatowym numerem. W przypadku zgodności zostaniemy skierowani na badania i pobranie komórek macierzystych, które w 80 proc. przypadkach podbiera się z krwi obwodowej, więc to nic nie boli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: 7-letni Kacper mieszka w Wielkiej Brytanii i szuka genetycznego bliźniaka - Dziennik Zachodni