Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby...

  Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby nowotworowej

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby nowotworowej

  Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby nowotworowej ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Środki finansowe osoba ubezpieczona może przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami, np. na prywatne wizyty u lekarza specjalisty, zakup leków nierefundowanych, zakup terapii uzupełniających, czy leczenie za granicą.
  Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby nowotworowej

  Już co piąty Polak chce się ubezpieczyć na wypadek choroby nowotworowej ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Polacy są świadomi ryzyka zachorowania na chorobę nowotworową. 40 proc. ocenia to prawdopodobieństwo jako wysokie – najwyżej osoby, które miały już w rodzinie przypadki zachorowań.

  – Wizji choroby towarzyszą głównie problemy związane z opieką zdrowotną. Jako główne obawy 3/4 z nas wymienia brak refundacji nowoczesnych lekarstw, innowacyjnych terapii oraz kolejki do lekarzy specjalistów i długi czas oczekiwania na zabiegi. Blisko połowa Polak obawia się również pozostawienia rodziny bez środków do życia, a co trzeci utraty pracy z powodu choroby – mówi Jakub Antoszewski, manager Kantar Millward Brown.

  Świadomość możliwości zachorowania na raka, ale również licznych problemów jakie niesie ze sobą choroba, przekłada się na potrzebę posiadania zabezpieczenia. Zainteresowanie ubezpieczeniem na wypadek choroby nowotworowej wyraża co piąty Polak. Oznacza to, że jesteśmy już gotowi na ubezpieczanie swojego zdrowia. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie produktu właśnie dla tych pacjentów – Onkopolisy - który zapewnia wsparcie w walce z chorobą – mówi Krzysztof Charchuła, prezes Zarządu BZ WBK-Aviva.

  Onkopolisa obejmuje bardzo szeroką listę nowotworów zgodnie z międzynarodową klasyfikacją chorób ICD-10, są to zarówno nowotwory złośliwe, jak i nowotwory in situ. W przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego, klienci mogą otrzymać do 100 proc. sumy ubezpieczenia – czyli do 200 tys. zł oraz 20 proc. sumy ubezpieczenia w przypadku nowotworu in situ. Środki finansowe osoba ubezpieczona może przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami, np. na prywatne wizyty u lekarza specjalisty, zakup leków nierefundowanych, zakup terapii uzupełniających, czy leczenie za granicą.

  Onkopolisa to również usługi assistance. W sytuacji diagnozy nowotworu złośliwego klient może skorzystać z drugiej krajowej opinii medycznej, pomocy psychologa, transportu medycznego, pomocy domowej po hospitalizacji, czy zabiegów rehabilitacyjnych.

  W uświadamianie, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej, włączyła się Katarzyna Bujakiewicz, która od lat wspiera akcje związane z walką z rakiem. Mocno angażuje się m.in. w działania Drużyny Szpiku i jest też potencjalnym dawcą – Wiem, że problem raka może dotyczyć każdego z nas. Ważne, by żyć odpowiedzialnie i podejmować różne działania z zakresu profilaktyki onkologicznej, które mogą nas i innych zabezpieczyć. Jednym z nich jest ochrona finansowa, która w sytuacji choroby może okazać się bezcenna – komentuje Katarzyna Bujakiewicz. Badanie zrealizowane przez Kantar Millward Brown w dniach 12 – 18 września 2016 r. metodą Cati Bus na reprezentatywnej próbie Polaków.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama