Lista zagrożonych szpitali na Śląsku jest długa. Krząkała...

  Lista zagrożonych szpitali na Śląsku jest długa. Krząkała bije na alarm!

  Alek, materiał prasowy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lista zagrożonych szpitali na Śląsku jest długa. Krząkała bije na alarm!
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Dziennik Zachodni

  Zgodnie z projektem Ministerstwa Zdrowia 85 procent środków przeznaczonych na ochronę zdrowia trafi bez kontraktów do szpitali należących do tzw. sieci, a jedynie 15 procent w drodze konkursu zostanie rozdzielone między placówki spoza sieci. - Bijemy na alarm. Nie możemy pozwolić na likwidację szpitali w naszym regionie. Tu chodzi przede wszystkim o pacjentów, ale także o lekarzy, pielęgniarki i cały personel. Swój protest przeciwko likwidacji szpitali w naszym regionie złożę na ręce Ministra Zdrowia na najbliższym posiedzeniu Sejmu – zapowiada Krząkała.

  Lista zagrożonych szpitali na Śląsku jest długa. Krząkała bije na alarm!  W sieci szpitali nie znajdzie się 21 placówek medycznych z naszego regionu, których właścicielem jest samorząd, ale problem może dotyczyć nawet 60 szpitali. Według projektu zabraknie stabilnego finansowania dla:
  - Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu – Zdroju,
  - Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku,
  - Ośrodka Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu,
  - Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Odwykowego i Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Gorzycach - wyliczają w biurze prasowym posła Marka Krząkały.

  - Bijemy na alarm, bowiem trwają konsultacje społeczne. Skoro ma dojść do pilnego spotkania śląskich parlamentarzystów PiS z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, a dyrektor NFZ na szybko wydaje oświadczenie w którym nie ujmuje naszych szpitali to znaczy, że jest jednak coś na rzeczy – mówi poseł Marek Krząkała. 
  - Nie możemy pozwolić na likwidację szpitali w naszym regionie. Tu chodzi przede wszystkim o pacjentów, ale także o lekarzy, pielęgniarki i cały personel. Swój protest przeciwko likwidacji szpitali w naszym regionie złożę na ręce Ministra Zdrowia na najbliższym posiedzeniu Sejmu – zapowiada Krząkała.

  W biurze prasowym posła dodają, że placówki, które znajdą się poza siecią, będą zabiegać o resztki, jakie zostaną po rozdzieleniu pieniędzy pomiędzy największe szpitale. Nowy system ma działać od 1 lipca przyszłego roku, ale listę placówek, które się w niej znajdą, mamy poznać do 30 kwietnia 2017 r.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Likwidacja szpitali: co jest prawdą, a co kłamstwem? PiS zaplątało się we własną sieć. Sieć szpitali

   
  Podczas posiedzenia komisji zdrowia w ubiegłym tygodniu wiceminister poinformował, że nowy system obejmie lecznictwo szpitalne oraz częściowo lecznictwo ambulatoryjne (przychodnie przyszpitalne) i nocną pomoc lekarską. W sieci będą mogły znaleźć się te placówki, które udzielają świadczeń w trybie hospitalizacji oraz w których funkcjonuje izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy (drugiego warunku nie będzie musiała spełniać jedynie część placówek, np. szpitale onkologiczne i pulmonologiczne). Szpitale te muszą także posiadać przez co najmniej 2 lata kalendarzowe oraz w momencie kwalifikacji umowę z NFZ. Placówki będą musiały spełnić też dodatkowe kryteria, które zostaną określone rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

  23 zdjęcia
  Przejdź do galerii
  Lista szpitali do likwidacji w woj. śląskim

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  LISTA SZPITALI DO LIKWIDACJIWedług ostatnich propozycji ministerstwa zdrowia, z sieci szpitali ma wypaść 21 placówek medycznych. 21 placówek bez kontraktu.

  21 śląskich szpitali do likwidacji WYKAZ

  Link do głównego zdjęcia


  Wiceminister Gryza przypomniał, że projekt przewiduje, iż jeśli szpital spełnia istotną rolę w zapewnieniu świadczeń zdrowotnych, wówczas dyrektor oddziału NFZ może przygotować odpowiednią analizę i za zgodą Ministra Zdrowia taki szpital może znaleźć się w sieci.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  OŚWIADCZENIE DYREKTORA ŚLĄSKIEGO NFZ WS. LIKWIDACJI SZPITALI

  Lista zagrożonych szpitali w Województwie Śląskim - CZYTAJ na następnej stronie
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama