Możesz się za darmo przebadać od stóp do głów. W Katowicach...

  Możesz się za darmo przebadać od stóp do głów. W Katowicach już w najbliższą sobotę 3 grudnia

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Karolina Misztal

  Specjaliści czekają na wszystkich chętnych już od godziny 12. Zapewniamy fachowe rady, podstawowe badania, dobre adresy do leczenia.

  ©Fot. Karolina Misztal

  Chcesz być zdrowy? Chcesz dowiedzieć się jak ograniczyć ryzyko zachorowania na raka? Chcesz wykonać podstawowe badania, których wyniki mogą ostrzec Cię przed chorobą? Jeśli trzy razy odpowiedziałeś „tak” to zapraszamy 3 grudnia do Katowic-Ligoty, do auli im. Witolda Zahorskiego przy ulicy Medyków 18, gdzie czekać będą już od 12.00 specjaliści ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. A potem uhonorujemy zwycięzców wielkiego plebiscytu Dziennika Zachodniego „Hipokrates 2016”.


  12.00 - 14.00

  Zawartość glukozy we krwi, cholesterol całkowity we krwi, ciśnienie tętnicze. Te badania będzie można wykonać za darmo. Ale każdy kto przyjdzie nie odejdzie bez rady lekarza, który oceni wyniki i powie, czy potrzebna jest dalsza diagnostyka, wizyta u specjalisty. To bardzo ważne, gdyż choroby układu krążenia, na które mogą wskazać nieprawidłowe wyniki są jednym z głównych „zabójców” Polaków.

  Otyłość to choroby serca i nowotwory. Przy Medyków 18 w sobotę specjaliści wykonają każdemu z chętnych profesjonalną analizę składu masy ciała. Czy wiesz, że otyłość brzuszna to jeden z największych problemów prowadzących do ciężkich chorób. Warto wiedzieć ile „nosimy” niepotrzebnie tkanki tłuszczowej i jak się jej skutecznie pozbyć. Nie jest to łatwe, ale na miejscu będą fachowcy, którzy powiedzą.

  Depresja to epidem ia XXI wieku. Główna przyczyna samobójstw. Przed nami trudny czas: zima, budzimy się, gdy jest ciemno, wracamy z pracy, gdy już robi się ciemno. Psychiatrzy powiedzą jak walczyć z depresją. Kiedy trzeba zwrócić się do fachowca, zacząć zażywać antydepresyjne leki, czy nam Polakom potrzeba więcej witaminy D3?

  Trudno gojąca się rana może być oznaka nowotworu skóry. Przyjdź na Medyków 18, by przekonać się, czy masz problem.
  Nietrzymanie moczu to dolegliwość wielu seniorów. Kiedy potrzebny jest zabieg? Dowiesz się w czasie “Białej soboty”.
  Choroby kręgosłupa. Nie ma chyba pacjenta bez problemów. Znajdziemy radę na ból.

  Niepokoją Cię powiększone węzły chłonne u dziecka? Bardzo słusznie. Tego nie można bagatelizować. Dlatego specjaliści SUM służą sobotę pomocą.

  14.00 - 15.00

  Zapraszamy na Spotkanie Medyczne im. Krystyny Bochenek. Znów niezwykle ważny temat- „Jak żyć, co jeść, żeby nie zachorować na raka. Nowotwory na które najczęściej chorują seniorzy”. Gościem będzie prof. Sergiusz Nawrocki, kierownik Katedry Onkologii i Radioterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  15.00 - 16.00

  Finał Plebiscytu Dziennika Zachodniego „Hipokrates 2016”. Wtedy poznamy najlepszych w śląskiej medycynie w sześciu kategoriach oraz osobę, która zdobyła tytuł Honorowego Hipokratesa2016.Tylu sław medycznych w jednym miejscu jeszcze nikt nie widział. Zapraszamy!

  Bezpłatne badania dla Czytelników DZzorganizowaliśmy wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama