Siatkarki Tauronu przegrały w Turcji na pożegnanie z Ligą Mistrzyń

W ostatnim meczu grupowym siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały z Eczacibasi Stambuł 1:3 i zajęły trzecie miejsce w grupie.

Siatkarki Tauronu MKS Dabrowa Górnicza przegrały wyjazdowe spotkanie w 6. rundzie Ligi Mistrzyń. Podopieczne Waldemara Kawki uległy wiceliderowi tureckiej ekstraklasy Eczacibasi Stambuł 1:3 (25:23, 24:26, 19:25, 24:26). Turczynki z kompletem zwycięstw awansowały do fazy pucharowej LM, podobnie jak zajmujący drugie miejsce Azarrail Baku.

Awans do najlepszej dwunastki Ligi Mistrzyń dąbrowiankom dawało tylko zwycięstwo w hali Burhan Felek Voleybol w Stambule. Dodatkowo musiały liczyć na potknięcie Azerek w Dreźnie. Po pierwszym, wygranym secie wszystko szło zgodnie z planem. Również w drugiej partii Tauron prawie przez cały czas prowadził 11:7, 15:11, 20:16 . Dziwna dekoncentracja, przestój drogo jednak kosztował naszą drużynę. Turczynki włączyły piąty bieg i w końcówce zdobyły 9 punktów. W tym czasie siatkarki Tauronu cieszyły się jedynie ze zdobycia jednego oczka (21:24). I choć potem był jeszcze remis 24:24, dwie ostatnie piłki należały już do zespołu z Turcji.

Również trzeci set wygrały - już bardziej zdecydowanie - zawodniczki Eczacibasi. W tym momencie było już wiadomo, że Turczynki ukończą fazę grupową na pierwszym miejscu, a naszym zawodniczkom nawet zwycięstwo nie da awansu do rundy pucharowej. Byłoby jedynie godnym pożegnaniem z Ligą Mistrzyń.

Turczynki nie pozwoliły jednak sobie wydrzeć zwycięstwa. W czwartym secie przegrywały już różnicą pięciu punktów, ale ponownie w końcówce zachowały więcej zimnej krwi i wygrały całe spotkanie 3:1.

Liga Mistrzyń. Grupa D

Eczacibasi Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 26:24, 25:19, 26:24)

Tauron: Dirickx, Plchotova, Kaczor, Tokarska, Leys, Skowrońska, Stacchiotti (libero) oraz Liniarska, Śliwa, Zaroślińska, Szczurek, Nuszel