Siatkarskie MŚ:Mecz Finlandia - Korea, ależ pogrom w 3. secie! [GDZIE OGLĄDAĆ,RELACJA LIVE]

Krzysztof Górka/Rafał Musioł
Mecz Finlandia - Korea FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 Katowice. W trzech setach wspierani przez tysiące kibiców w Spodku Skandynawowie. Na naszej stronie możecie prześledzić relacje live z tego spotkania.

3:0 - set bez historii skończył się do 15. Finowie obejmują prowadzenie w grupie, to znaczy będą nimi aż do wieczornego zwycięstwa Brazylii.

2:0 i 24:14 - została tylko kropka nad i

2:0 i 21:10 - dziesiąty punkt Azjatów wyraźnie ucieszył

2:0 i 20:7 - trener Koreańczyków wziął czas. Właściwie nic już do siatkarzy nie mówił...

2:0 i 19:7 - wszystkie punkty zdobywają Finowie. Także dla rywali, gdy mylą się w zagrywkach.

2:0 i 16:5 - przerwa techniczna, na którą nie mają już chyba ochoty ani jedni, ani drudzy. Finowie spieszą się na spotkanie ze swoimi kibicami, a Koreańczycy marzą już pewnie, by zniknąć w szatni.

2:0 i 15:5 - Koreańczycy czekają już na koniec meczu. Finowie na ich tle wyglądają jak... Polacy.

2:0 i 10:1 - serwisy Kunnariego są zabójcze

2:0 i 8:1 - Koreańczycy wyglądają na rozbitych i zniechęconych. Właściwie nie odbierają już zagrywki.

2:0 i 3:0 - Finowie idą za ciosem. Kibice w euforii.

2:0 - Koreańczycy znów atakują w aut. Finowie mocno się męczyli, ale zgarniają drugiego seta.

1:0 i 25:24 - sytuacja się zmienia. Po ataku Koreańczyków nie było bloku, a piłka wyszła na aut

1:0 i 23:24 - tym razem Koreańczycy mają "ostatni, ostatni"

1:0 i 22:22 - trener Finów dokonuje podwójnej zmiany.

1:0 i 18:17 - prowadzenie Finów po świetnej zagrywce Ojansivu.

1:0 i 17:17 - Finów pociągnął Sivula. Na osiem punktów do końca wszystko zaczyna się od nowa.

1:0 i 15:16 - Skandynawowie gonią Koreańczyków, ale wciąż nie potrafią doprowadzić w tym secie do remisu.

1:0 i 11:12 - Finowie powoli odzyskują rytm w atakach

1:0 i 7:10 - walka punkt za punkt

1:0 i 1:4 - mocne otwarcie seta przez Koreańczyków

1:0 - set do 22. Ostatnią piłkę ścina Lehtonen, ale Koreańczycy chcą weryfikacji zagrania. Racja jest po stronie Finów.

24:21 - Skandynawowie po fińsku skandują zapewne "ostatni, ostatni"

23:20 - Kunnari podkręca tempo

21:20 - zapowiada się ciekawa końcówka seta...

20:17 - Mikko Esko serwuje tak, że rywale nie są w stanie przewidzieć, jakiej rotacji dostanie piłka zanim upadnie pomiędzy nich.

17:16 - sporna sytuacja, po której cieszyły się oba zespoły. W challengu wygrali Koreańczycy.

16:14 - na drugą przerwę Finowie schodzą z przewagą mniejszą o jeden punkt niż na pierwszą.

15:14 - Azjaci szybkimi akcjami dezorganizują obronę Finów i odrabiają straty, głównie dzięki Min-Ho Choia.

15:12 - przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Finowie pokonali 3:2 Kubę, a Koreańczycy 3:1 Tunezję. Wygrany w dzisiejszym meczu wyraźnie więc zbliży się do awansu z grupy.

12:9 - utrzymuje się wypracowana na początku seta przewaga Finów. Na razie mecz bez fajerwerków, raczej solidna rzemieślnicza robota.

8:5 dla Finów. Koreańczycy mają problem z przyjęciem zagrywki, za to niebezpieczni są w akcjach kombinacyjnych.

5:2 dla Finów. Skandynawów niesie doping, chociaż ma on mniej żywiołowy charakter, niż ten w wykonaniu fanów biało-czerwonych.

16.34 Spodek już biało-niebieski. A po meczu Finowie mają się spotkać ze swoimi fanami, których na Śląsk przyjechało około 3 tysiące!

Mecz Finlandia - Korea Płd.

FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 Katowice:

Finlandia i Korea wygrały swoje pierwsze mecze na tym siatkarskim turnieju. Finowie dosyć niespodziewanie ograli Kubańczyków i dzisiaj podobnie jak w poniedziałek będą mogli liczyć na swoich kibiców, którzy zdominowali Katowice. Korea Południowa zainkasowała trzy punkty, wygrywając 3:1 z Tunezją, choć początek meczu nie przebiegał po ich myśli.

ZOBACZ KONIECZNIE:
GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ

Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4

W dzisiejszym spotkaniu to Finlandia będzie faworytem, która zaprezentował się z doskonałej strony w poniedziałek i ma duże szansę sprawić jedną z większych sensacji pierwszej fazy mistrzostw, awansując ze swojej grupy.