Siatkówka kobiet: Niełatwe zadanie Tauronu, w Bielsku liczą na złoty set

Po ligowym zwycięstwie nad BKS Aluprof Bielsko-Biała dzisiaj siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza staną przed kolejną bardzo trudną próbą. Ich rywalem w ćwierćfinale Pucharu CEV będzie turecki Fenerbahce Stambuł. Ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzyń w pierwszym meczu udzielił bolesnej lekcji, wygrywając u siebie 3:0.

- Na pewno nie złożymy broni, postaramy zaprezentować się lepiej niż w pierwszym meczu - zapewnia Joanna Kaczor.
Dąbrowianki aby awansować nie tylko musza wygrać dzisiejsze spotkanie (początek o godz. 18), ale także okazać się lepsze od tureckiego zespołu, w którym występuje Berenika Okuniewska, w złotym secie. W przeciwnym razie awansuje Fenerbahce.
Odrabiać straty z pierwszego meczu muszą także siatkarki BKS Aluprof.

Występujące również w Pucharze CEV bielszczanki w pierwszym meczu uległy na wyjeździe... Muszyniance Muszyna 1:3. Była to pierwsza porażka podopiecznych Wiesława Popika w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. Nie przekreśla ona jednak szans na awans, pod warunkiem, że zespół BKS Aluprof odrobi straty i wygra złotego seta. Początek spotkania o godz. 19.00.