Skoki narciarskie: Dzisiaj drugi KONKURS w Lillehammer WYNIKI Kraft znów najlepszy. Kubacki i Żyła w trzeciej dziesiątce

Dawid Kubacki, tak jak pozostali Polacy, skacze na razie grubo poniżej oczekiwań kibiców. Andrzej Banaś
W niedzielę 3 grudnia 2023 roku w Lillehammer odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Dwóch Polaków wystąpiło w serii finałowej. Poniżej WYNIKI

Stefan Kraft wygrał czwarte zawody (z czterech rozegranych) tego sezonu Pucharu Świata. Dawid Kubacki zajął 22. miejsce, a Piotr Żyła był 25. Pozostali Polacy nie weszli do serii finałowej. Ich miejsca: 33. Aleksander Zniszczoł i 37. Kamil Stoch. Jak poinformował portal skijumping.pl, Paweł Wąsek nie pojawił się na belce startowej z powodu błędu wolontariuszy, którzy odesłali jego torbę z butami na dół skoczni.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 3.12.2023

Puchar Świata w Lillehammer NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Po I serii prowadzi Stefan Kraft. W finale jest dwóch Polaków: 29. Piotr Żyła, 30. Dawid Kubacki. Do finałowej serii nie awansowali: 33. Aleksander Zniszczoł i 37. Kamil Stoch. Paweł Wąsek nie przystąpił do zawodów.

Rozpoczęła się I seria niedzielnego konkursu!

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft. Wszyscy Polacy awansowali do konkursu. ich miejsca: 20. Dawid Kubacki, 23. Aleksander Zniszczoł, 35. Paweł Wąsek, 38. Piotr Żyła, 43. Kamil Stoch

Od godz. 15.30 trwają kwalifikacje.

Za nami sesja treningowa. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, był 18. Czekamy ma kwalifikacje.

Wcześniej pisaliśmy:

Dominatorem na początku tego sezonu Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft, który wygrał wszystkie trzy rozegrane konkursy (dwa w Ruce i w sobotę w Lillehammer). Sukcesem słabo na razie spisujących się Polaków była obecność w finałowej serii sobotniego konkursu trzech Biało-Czerwonych. Paweł Wąsek był 23., Piotr Żyła 24., a Kamil Stoch 28. Do drugiej serii nie awansowali 33. Dawid Kubacki i 41. Aleksander Zniszczoł.

W niedzielę skoczkowie przenoszą się na dużą skocznię w Lillehammer - HS140. W kwalifikacjach weźmie udział 66 zawodników reprezentujących 18 państw.

Numery startowe Polaków w kwalifikacjach: Aleksander Zniszczoł (13), Kamil Stoch (28), Pawek Wąsek (37), Piotr Żyła (40) i Dawid Kubacki (43).