Skoki narciarskie w Lillehammer 6.12.2015 WYNIKI Wygrana Kennetha Gangnesa. Stefan Hula był 10

Lillehammer 2015 Skoki narciarskie
Lillehammer 2015 Skoki narciarskie Cornelius Poppe
Skoki narciarskie w Lillehammer 6.12.2015 WYNIKI OFICJANE Kenneth Gangnes wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Lillehammer. To pierwszy w karierze triumf 26-letniego Norwega w PŚ. Polacy bardzo daleko. Pierwszy z naszych na 10. miejscu sklasyfkowany został Stefan Hula.

LILLEHAMMER TRANSMISJA + RELACJA LIVE

Kenneth Gangnes wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Drugi był Słoweniec Peter Prevc, a trzecie kolejny z Norwegów Johann Andre Forfang. Z Polaków do finałowej serii awansował tylko Stefan Hula.

Pochodzący ze Szczyrku zawodnik zajął 10 miejsce.

33 był Jan Ziobro, 34 Maciej Kot, 36 Dawid Kubacki, 40 Piotr Żyła, a dopiero 47 Kamil Stoch.

Liderem PŚ pozostał piąty w Lillehammer Severin Freund, ale Niemiec tylko o punkt wyprzedza Gangnesa. Najlepszy z Polaków - Stoch jest w klasyfikacji PŚ 20.

- Przychodzi konkurs w Lillehammer i okazuje się, że zawodnik, który został dołączony do szóstki pewniaków Łukasza Kruczka nagle okazuje się najskuteczniej skaczącym. To drugi najlepszy wynik Stefana Huli w karierze. Jeśli chodzi o skoki pozostałych reprezentantów Polski to aż przykro było patrzeć - powiedział Igor Błachut, komentator skoków narciarskich w Eurosporcie.

OFICJALNE WYNIKI SKOKÓW NARCIARSKICH W LILLEHAMMER

AKTUALIZACJA

Niedzielne zawody także zostaną rozegrane na skoczni HS 100

Wczoraj pucharowe punkty zdobyło aż czterech Polaków, ale ponieważ zajmowali miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, więc żaden z nich nie awansował do czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która ma pewny udział w konkursie. W tej chwili Kamil Stoch jest w klasyfikacji PŚ 15, Maciej Kot 24, Stefan Hula 29 i Klemens Murańka 30. Liderem jest obrońca Kryształowej Kuli Niemiec Severin Freund, który wygrał trwający ponad dwie godziny sobotni konkurs.

W dzisiejszych kwalifikacjach wystąpi 67 skoczków, bo Norwegowie po wczorajszych dyskwalifikacjach kilku swoich narciarzy z powodów sprzętowych zrezygnowali z wystawienia tzw. kwoty krajowej młodych zawodników.

ZOBACZ

Na Lysgaardsbakken skakać będzie siedmiu Polaków. Jako pierwszy z biało-czerwonych wystąpi Jan Ziobro (nr 6). Potem na belce startowej pojawią się Dawid Kubacki (nr 11), Piotr Żyła (nr 15), Klemens Murańka (nr 38), Stefan Hula (nr 39), Maciej Kot (nr 44) i Kamil Stoch (nr 53).

ZOBACZ KONIECZNIE LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI

Prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne, bo wiatr ma osiągać prędkość 4-5 m/s. Jury jeszcze przed południem ma podjąć decyzję, na którym obiekcie odbędą się kwalifikacje i zawody.

Oficjalny rekord skoczni Lysgaardsbakken o punkcie bezpieczeństwa HS 138 wynosi 146 metrów i należy do Simona Ammanna. Ustanowiony został w grudniu 2009 r. podczas zawodów Pucharu Świata. W poprzednim sezonie konkursy PŚ w Lillehammer na większym obiekcie wygrywali Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Czech Roman Koudelka.

Severin Freund wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Punkty zdobyło czterech polskich skoczków. Kamil Stoch był 15., Maciej Kot 18., Stefan Hula 22., a Klemens Murańka 23.

- To były loteryjne zawody, to przeliczniki za wiatr w dużej mierze decydowały o pozycji. Skoki biało-czerwonych były technicznie poprawne, widać, że pomogły treningi w Zakopanem. Jesteśmy coraz bliżej czołówki, nastroje są lepsze niż po zawodach w Klingenthal. Oby był to początek drogi ku lepszemu - powiedział trener kadry B Maciej Maciusiak.