Śląski finał turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku [ZDJĘCIA] Młodzi mistrzowie województwa

Śląski finał turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Śląski finał turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku BP
Drużyna KKS Katowice wśród dziewcząt i zespół SP 17 z Zabrza wśród chłopców wygrali śląski finał wojewódzki turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w najmłodszej kategorii U8. Katowiczanki i zabrzanie zostali mistrzami województwa śląskiego w tej kategorii wiekowej. Gościem specjalnym zawodów rozgrywanych na Stadionie Śląskim był legendarny gracz Górnika Zabrze Stanisław Oślizło, Zobacz zdjęcia ze śląskiego finału turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 8,

W finale zmagań dziewczynek do lat 8 KKS Katowice pokonał Diamond Academy 3:2.

Zobaczcie zdjęcia ze śląskiego finału wojewódzkiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 8:

Trzecie miejsce zajął United Żywiec wygrywając z Zespołem Szkół Kochanowice 3:0. Najlepszą zawodniczką finału wojewódzkiego wybrano Lenę Wróbel z KKS Katowice, a bramkarką Antoninę Standlik z United Żywiec. Najlepszą strzelczynią została Aleksandra Jakubczyk z Diamond Academy, która zdobyła 18 bramek. W śląskim finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 8 wystąpiło 8 drużyn dziewcząt,

W finale zmagań chłopców U8 SP 17 z Zabrza pokonała GKS Jastrzębie 4:3. Trzecie miejsce zajął AMP Orzeł wygrywając po rzutach karnych z Football 4Pro 4:3. W normalnym czasie gry był remis 3:3 Najlepszym zawodnikiem finału wojewódzkiego wybrano Mateusza Kokoszkę z GKS Jastrzębie, a bramkarzem Nataniela Łoja z AMP Orzeł.

Najlepszym strzelcem został Maciej Gęsikowski z SP 17 z Zabrza, który zdobył 15 goli, Zielone kartki za zagrania fair play dostali Robert Grimm z Józefki Chorzów za to, że podbiegł i przeprosił przeciwnika za faul, Sebastian Kaus z Żywiecka APN za postawę fair play w całym meczu i trener Robert Jakubczyk z Diamond Academy za przyznanie się do zagrania piłki ręką.

W śląskim finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 8 wystąpiły 33 zespoły chłopców.