MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sparingi: Zwycięstwa Piasta i GKS-u Tychy, remisy GKS-u Katowice i Ruchu [WYNIKI]

W sobotnim sparingu GKS Tychy pokonał w Bielsku-Białej Podbeskidzie 2-1. Tydzień wcześniej w ligowym meczu w Tychach padł remis 3-3 Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W sobotnich sparingach rozgrywanych w przerwie ligowych rozgrywek najciekawiej było w Oławie, gdzie Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław z Kamilem Vackiem w składzie 2-1. Nieźle zaprezentował się również GKS Katowice, który na własnym boisku zremisował z Cracovią 2-2, GKS Tychy pokonał Podbeskidzie, a Ruch Chorzów zremisował z Rozwojem Katowice.

Gliwiczanie także w sparingu potwierdzili, że dwa kolejne zwycięstwa w lidze (z Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok) nie były dziełem przypadku. W sobotę w Oławie drużyna Dariusza Wdowczyka zmierzyła się ze Śląskiem Wrocław i okazała się lepsza od ekipy Jana Urbana. Już w pierwszej połowie Piast objął prowadzenie po golu Łukasza Krakowczyka, a w końcówce na 2:0 podwyższył Michal Papadopulos, który skutecznie egzekwował rzut karny. Wrocławian było stać tylko na honorowe trafienie Sito Riery. Warto zwrócić uwagę na fakt, ze w drugiej połowie w szeregach Śląska na boisku pojawił się Kamil Vacek. Były gracz Piasta po raz pierwszy miał okazję zagrać przeciwko gliwiczanom.

Śląsk Wrocław 1-2 Piast Gliwice
Sito Riera 84’ - Łukasz Krakowczyk 18’, Michal Papadopulos 79’ (k.)

Śląsk: Jakub Wrąbel (46' Jakub Słowik) - Mariusz Pawelec (46' Augusto), Piotr Celeban, Konrad Poprawa, Đorđe Čotra - Łukasz Madej (46' Daniel Łuczak), Dragoljub Srnić (46' Kamil Vacek), Michał Chrapek (46' Arkadiusz Piech), Sito Riera, Róbert Pich - Marcin Robak (72' Maciej Pałaszewski).

Piast: Jakub Szmatuła (46' Krzysztof Kurek) - Uroš Korun, Marcin Pietrowski, Dario Rugašević - Remigiusz Borkała, Josip Barišić (70' Joel Valencia), Stojan Vranješ, Karol Angielski (70' Michal Papadopulos), Maciej Jankowski, Aleksander Jagiełło (46' Saša Živec) - Łukasz Krakowczyk.

GKS Katowice 2-2 Cracovia
Damian Garbacik 25’, Adrian Błąd 60’ - Krzysztof Piątek 14’, 33’

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz (46’ Sebastian Nowak) - Tomasz Midzierski (46’ Lukas Klemenz), Damian Garbacik, Mateusz Mączyński (46’ Jakub Yunis), Dalibor Pleva, Łukasz Zejdler, Bartłomiej Kalinkowski (51’ Rafał Kuliński), Oktawian Skrzecz (81’ Paweł Juraszczyk), Adrian Błąd (66’ Wojciech Słomka), Dawid Plizga, Wojciech Kędziora (46’ Grzegorz Goncerz).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski (46’ Michal Peškovič) - Matic Fink (46’ Piotr Malarczyk), Miroslav Čovilo (26’ Sylwester Lusiusz), Jakub Wójcicki (46’ Adrian Kajpust), Milan Dimun (46’ Michał Zięba), Mateusz Wdowiak (46’ Deleu), Javi Hernández (46’ Adam Deja), Ołeksij Dytiatjew (46’ Sebastian Steblecki), Michał Helik (46’ Radosław Kruppa), Lennard Sowah (46’ Patryk Ochman), Krzysztof Piątek (46’ Mateusz Szczepaniak).

Ciekawe spotkanie rozegrano na stadionie przy ulicy Bukowej, gdzie GKS zmierzył się z Cracovią. Podopieczni Piotra Mandrysza przeciętnie prezentują się na początku pierwszoligowego sezonu, ale w sobotnie przedpołudnie postawili się reprezentantowi Ekstraklasy. Krakowianie dwa razy wychodzili na prowadzenie po golach Krzysztofa Piątka, ale GKS za każdym razem potrafił doprowadzić do wyrównania. Najpierw Grzegorza Sandomierskiego pokonał Damian Garbacik, a później do bramki Michala Peskovicia trafił Adrian Błąd. Spotkanie w Katowicach odbyło się bez udziału publiczności.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 GKS Tychy

Adrian Rakowski 10’ - Piotr Ćwielong 17’ (k.), Daniel Tanżyna 57’

Podbeskidzie:
Wojciech Fabisiak (46’ Rafał Leszczyński) - Bartosz Jaroch (46’ Mariusz Magiera), Kamil Wiktorski (46’ Krystian Kujawa), Mariusz Malec, Paweł Oleksy (25’ Marcin Sierczyński) - Miłosz Kozak (66’ Filip Matuszczyk), Łukasz Hanzel (46’ Szymon Szymański), Adrian Rakowski (46’ Szymon Zgarda), 41. Dimitar Iliev (46’ Tomasz Podgórski), Łukasz Sierpina (46’ Konrad Gutowski) - Szymon Sobczak.

GKS Tychy: Rafał Dobroliński (84’ Oskar Kubik) - Maciej Mańka (75’ Mateusz Pańkowski), Marcin Biernat (46’ Daniel Tanżyna), Remigiusz Szywacz (46’ Łukasz Bogusławski), Dawid Abramowicz (69’ Remigiusz Szywacz) - Paweł Kaczmarczyk (69’ Kacper Piątek), Łukasz Matusiak (58’ Seweryn Gancarczyk), Adrian Łuszkiewicz (46’ Wojciech Szumilas), Piotr Ćwielong (58’ Jakub Piątek), Marcin Radzewicz (46’ Dawid Błanik) - Kamil Zapolnik (46’ Michał Fidziukiewicz).

Obie drużyny spotkały się zaledwie 8 dni po tym, jak rywalizowały w lidze. W Tychach po dramatycznym meczu padł remis 3-3. Tym razem aż tylu bramek nie padło, ale Podbeskidzie już po dziesięciu minutach objęło prowadzenie za sprawą trafienia Adriana Rakowskiego. Później przez większość gry lepsi byli jednak podopieczni Jurija Szatałowa. Pod koniec pierwszej i w drugiej połowie to GKS przeważał, a bielszczanie koncentrowali się na obronie i kontratakach. Skuteczniejsi w swojej taktyce byli tyszanie – najpierw z rzutu karnego wyrównał Piotr Ćwielong, a w drugiej połowie decydującą o końcowym wyniku bramkę zdobył Daniel Tanżyna. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej bez udziału publiczności.

Ruch Chorzów 1-1 Rozwój Katowice

Adam Setla 33’ - Przemysław Gałecki 17’

Ruch: Nikołaj Bankow (66’ Kewin Paszek) - Santiago Villafañe (58’ Paweł Starzyński), Miłosz Trojak, Bojan Marković (46’ Michał Rutkowski), Adrian Liberacki (58’ Dominik Małkowski) - Adam Setla, Mateusz Zawal (46’ Michał Walski), Adrian Dąbrowski (53’ Jakub Arak), Mello, Sławomir Jaworski - Artur Balicki (58’ Łukasz Siedlik).

Rozwój: (skład wyjściowy) Bartosz Soliński - Bartosz Jaroszek, Michał Szeliga, Przemysław Gałecki, Marcin Kowalski - Adam Żak, Piotr Barwiński, Daniel Kamiński, Daniel Paszek, Paweł Szołtys - Mateusz Wrzesień.

W Chorzowie na bocznym boisku stadionu przy ulicy Cichej doszło do pojedynku Ruchu z drugoligowym Rozwojem Katowice. Spotkanie było bardzo wyrównane, a Niebiescy musieli w pierwszej połowie gonić wynik po trafieniu Przemysława Gałeckiego, ale jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą gola Adama Setli. W drugiej połowie na boisku działo się niewiele i nie padła ani jedna bramka. W zespole Niebieskich wystąpili Adrian Liberacki (ostatnio Stal Mielec) oraz Adrian Dąbrowski z zespołu juniorów.