Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:1

Redakcja
Ruch Chorzów pokonał na własnym boisku Koronę Kielce 4:1 w meczu T-mobile Ekstraklasa

Jak przystało na mecz rundy wiosennej, pogoda była raczej marcowa niż grudniowa. Ruch przystępował do pojedynku z jednopunktową przewagą nad Koroną. Obu drużynom zależało na pewno na rozpoczęciu zimowych urlopów w dobrych nastrojach po sukcesie. Mecz w Kielcach zakończył się remisem 2:2, rewanż w Chorzowie zapowiadał się na zacięte spotkanie, ale nie przełożyło się to na wysoką frekwencję.

Kibice "Niebieskich", którzy zostali w domach mogli żałować, bowiem ominął ich popis strzelecki Marka Zieńczuka w pierwszej połowie. Po bezbarwnych 20 minutach chorzowski pomocnik mocno uderzył z rzutu wolnego, zaś piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W kolejnej akcji wykorzystał gapiostwo obrońców, a 10 minut potem rzut karny za zagranie ręką Kamila Kuzery.

Kielczanie niewiele mieli do powiedzenia przed przerwą, jednak zdobyli kontaktową bramkę. Po starciu Żeljko Djokicia z Krzysztofem Kierczem w polu karnym Ruchu "jedenastkę" zamienił na gola Aleksandar Vukovic.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście. Częściej mieli piłkę, przyspieszyli grę, nie potrafili jednak wypracować podbramkowych sytuacji. Dopiero kwadrans przed końcem z rzutu wolnego "zatrudnił" chorzowskiego bramkarza Vukovic.

To było za mało, by myśleć o remisie. Zwłaszcza, że goście kończyli mecz w "10", po drugiej żółtej kartce Tomasza Lisowskiego. W doliczonym czasie Paweł Abbott podwyższył wynik na 4:1.

Sędzia Marcin Borski pokazał w tym spotkaniu 10 żółtych kartek i podyktował dwa rzuty karne.

Bramki: 1:0 Marek Zieńczuk (23-wolny), 2:0 Marek Zieńczuk (25), 3:0 Marek Zieńczuk (35-karny), 3:1 Aleksandar Vukovic (45-karny), 4:1 Paweł Abbott (90+3).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Marek Zieńczuk, Gabor Straka, Michal Peskovic, Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski. Korona Kielce: Kamil Kuzera, Tadas Kijanskas, Hernani, Tomasz Lisowski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Tomasz Lisowski (90).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 4˙000.

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Djokic (68. Igor Lewczuk), Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk (86. Wojciech Grzyb), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka - Maciej Jankowski (84. Paweł Abbott), Arkadiusz Piech.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Tadas Kijanskas, Krzysztof Kiercz, Hernani, Tomasz Lisowski - Paweł Sobolewski (74. Piotr Gawęcki), Pavol Stano, Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Kamil Kuzera (83. Artur Lenartowski) - Michał Zieliński (46. Maciej Korzym). PAP