Zagłębie Sosnowiec wygrało z Puszczą w męczarniach ZDJĘCIA KIBICÓW

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:0 ZDJĘCIA KIBICÓW
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Lucyna Nenow
Zaledwie Sosnowiec wygrało 1:0 z beniaminkiem Nice I ligi Puszczą Niepołomice. Zwycięskiego gola zdobył 19-letni Patryk Mularczyk. Zagłębie druga połowę grało z przewagą jednego zawodnika, ale na boisku tego nie było widać. Zagłębie po raz pierwszy poprowadził Dariusz Dudek, który zastąpił Dariusza Banasika.

Zaledwie trzy dni miał na przygotowanie do tego meczu drużynę z Sosnowca nowy trener Dariusz Dudek. - Dla nas w tym spotkaniu najważniejsze było zwycięstwo, zdobycie trzech punktów - stwierdził po meczu nowy szkoleniowiec sosnwiczan.

Zagłębie rozpoczęło spotkanie z impetem, ale po kilku minutach gra przypominała tą z wcześniejszych spotkań. Niepotrzebne straty piłek, niecelne podania i brak klarownych sytuacji bramkowych. Stan ten postanowił przerwać Żarko Udovicić. Serb urwał się lewą stroną w 24 min, minął dwóch obrońców Puszczy i wyłożył piłkę stojącemu w polu karnym Mularczykowi. 19-letni pomocnik Zagłębia nie mógł zmarnować takiej okazji.
- Cieszę się z gola tego piłkarza, widziałem go w kadrze juniorów Śląska, dobrze że jest w naszym zespole -chwalił strzelca gola szkoleniowiec Zagłębia.

Dudek nie dokonał rewolucji w składzie. W porównaniu z ostatnim meczem z Miedzią zabrakło w szerokiej kadrze jedynie Arkadiusza Najemskiego, z kolei na ławce pozostali Robert Sulewski i Konrad Wrzesiński. Ten drugi wszedł w drugiej połowie i mógł postawić kropkę nad i. Pod koniec meczu miał tylko przed soba Marcina Staniszewskiego, ale przegrał pojedynek z bramkarze Puszczy.
- Takie sytuacje powinniśmy wykorzystać - denerwował się trener Dudek.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Ifeanyi Uwakwe. Nigeryjczyk, który ma również obywatelstwo polskie, miał już żółtą kartkę i po wznowieniu gry sfaulował Arkadiusza Jędrycha. Wydawało się, że grając z przewagą jednego zawodnika Zagłębie stłamsi, rozbije rywala. Nic z tego. Gra była dalej wyrównana, Puszcza nawet kilka razy groźnie zaatakowała bramkę Kudły i gospodarze do końca nie mogli być pewni zwycięstwa. Dowieźli do końca skromne prowadzenie, ale gra nadal pozostawia wiele do życzenia.

- Chwała moim chłopakom za druga połowę, odnosiło się wrażenie, że to my gramy z przewaga jednego zawodnika a nie Zagłębie - podsumował mecz trener gości Tomasz Tułacz.

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 Patryk Mularczyk (24)
Zagłębie Kudła - Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovicić - Łuczak, Makowski, T. Nowak, Mularczyk (69. Mozler), Banasiak (63. Wrzesiński) - Lewicki. Trener: Dariusz Dudek

Puszcza Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk (89. Mikulec)- Ryndak, Kotwica, Stefanik (79. D. Nowak), Uwakwe, Domański - Szewczyk (46. Orłowski). Trener: Tomasz Tułacz

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin)
Widzów 2200
Żółte kartki Uwakwe, Ryndak, czerwona: Uwakwe (47, druga żółta).

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.