Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 2:1 [RELACJA + ZDJĘCIA] Miłe złego początki

Piłkarze Ruchu przegrali z Szczecinie z Pogonią, choć prowadzili w tym meczu 1:0. Swojego czwartego gola w czwartym meczu z rzędu strzelił dla Niebieskich Jarosław Niezgoda. Niestety, chorzowian w sobotni wieczór pogrążył Bułgaro Spas Delev, który zdobył obydwie bramki dla gospodarzy.

Trener Waldemar Fornalik zachęcony ostatnim efektownym zwycięstwem nad Koroną znów wystawił do gry dwóch napastników, ale tym razem ten manewr nie przyniósł Ruchowi punktów.

Zaczęło się wprawdzie obiecująco, bowiem Niezgoda po podaniu Łukasza Monety poradził sobie w polu karnym szczecinian z Jarosławem Fojutem i spokojnie przelobował bramkarza.

Odpowiedź Pogoni była jednak natychmiastowa. Precyzyjną główką popisał się Delev i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Szczecinianie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą szanse na drugą bramkę mieli Takafumi Akahosi i Adam Frączczak.

Najskuteczniejszy piłkarz Pogoni jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola miał zaraz po przerwie, ale Libor Hrdlicka popisał się świetną interwencją. Skoro nie szło Frączczakowi, to sprawy w swoje ręce wziął Delev. Bułgar huknął zza linii pola karnego pod poprzeczkę i szczecinianie wyszli na prowadzenie.

Ruch starał się wyrównać, ale długo nie potrafił wypracować sobie dogodnych sytuacji. Najbliższy wyrównania był Patryk Lipski. Urodzony w Szczecinie pomocnik Niebieskich pojawił się na boisku na ostatni kwadrans i w 80 minucie popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Piotr Ćwielong, lecz pilnujący go obrońca uniemożliwił mu oddanie skutecznego strzału.

Atakujący goście zapomnieli o obronie i w doliczonym czasie gry sam na sam z Hrdlicką znalazł się Adam Gyurcso, lecz Węgier fatalnie przestrzelił. Wynik nie uległ już zmianie i Pogoń odniosła zasłużone zwycięstwo.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jarosław Niezgoda (18), 1:1 Spas Delev (21), 2:1 Spas Delev (61)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)