Eliminacje MŚ 2018: Zobacz wyniki sobotnich spotkań

Cristiano Ronaldo strzelił dwie bramki w wygranym meczu Portugalii z Węgrami
Cristiano Ronaldo strzelił dwie bramki w wygranym meczu Portugalii z Węgrami Bartek Syta / Polska Press
W sobotnich meczach europejskich eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji nie zabrakło emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Duże kroki w kierunku awansu na mundial zrobiły reprezentacje Szwajcarii i Portugalii, a Bułgaria sensacyjnie pokonała u siebie Holandię po golach pomocnika Pogoni Szczecin.

Największym zaskoczeniem sobotniego wieczoru było bez wątpienia zwycięstwo Bułgarii nad Holendrami. Reprezentacja Oranje, która była największym nieobecnym zeszłorocznego Euro we Francji, spadła na czwarte miejsce w grupie A! W Sofii gospodarze wygrali 2-0, a głównymi bohaterami byli piłkarze występujący na co dzień w Ekstraklasie. Obie bramki zdobył pomocnik Pogoni Szczecin Spas Delew, a przy jednej z nich asystował piłkarz Lechii Gdańsk, Simeon Sławczew.

Ważne zwycięstwa zanotowali rywale Polaków z fazy pucharowej Euro 2016 - Szwajcaria po męczarniach pokonała u siebie Łotwę 1-0, a Portugalczycy pewnie rozprawili się z Węgrami, wygrywając 3-0. Dwie bramki dla mistrzów Europy zdobył Cristiano Ronaldo, a jedną dołożył Adrien Silva.

Emocji nie zabrakło w starciu na szczycie grupy H. Grecja postawiła bardzo twarde warunki faworyzowanym Belgom, którzy mimo gry w przewadze do przedostatniej minuty przegrywali 0-1 po bramce Kostasa Mitroglou. Grająca w dziewiątkę reprezentacja Hellady nie zdołała jednak utrzymać prowadzenia - w 89. minucie gola na wagę remisu strzelił Romelu Lukaku.