GKS Katowice – Garbarnia Kraków 1:2. GieKSa przegrała pierwszy letni sparing, z beniaminkiem Nice 1. Ligi

Sparing GKS Katowice
Sparing GKS Katowice Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

GKS Katowice przegrał pierwszy mecz sparingowy w czasie letnich przygotowań. Wcześniej podopieczni trenera Jacka Paszulewicza wygrali z GKS-em Bełchatów 2:1, z Górnikiem Zabrze 3:1 i zremisowali z Sigmą Ołomuniec 0:0. Katowiczan czekają sobotnie jeszcze gry kontrolne z Gwarkiem Tarnowskie Góry i Widzewem Łódź.

W środę w składzie GieKSy był trenujący z katowicką drużyną ukraiński skrzydłowy Anton Savin. Na 10 minut przed końcem meczu na boisku pojawili się gracze Akademii Młodej GieKSy - Michał Szczyrba i Patryk Wnuk.

Gospodarze przegrywali 0:1 i doprowadzili do wyrównania za sprawą Dalibora Volasa, który wykorzystał dośrodkowanie Adrian Błąda. Na przerwę to jednak Garbarnia schodziła z korzystnym wynikiem.

W II połowie okazje na bramki mieli Kacper Tabiś i Mateusz Kamiński, ale wynik już nie uległ zmianie.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 1:2 (1:2)
0:1 Przemysław Lech (9), 1:1 Dalibor Volas (21), 1:2 Filip Wójcik (29)

GKS Katowice: Frankowski - Andrzejczak, Remisz, Midzierski, Słomka, Błąd, Michalik, Bronisławski, Kurowski, Mandrysz, Volas. Zagrali także: Baran, Lisowski, Wnuk, Szczyrba, Kamiński, Łyszczarz, Poczobut, Tabiś, Piesio, Savin, Rumin.

Kalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIA