GKS Tychy – Stomil Olsztyn 0:3. Zimny prysznic tyszan na swoim stadionie RELACJA, ZDJĘCIA

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 0:3
GKS Tychy – Stomil Olsztyn 0:3 Karina Trojok
W meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał ze Stomilem Olsztyn 0:3 (0:1). Bramki zdobyli: Wołodymyr Tanczyk (39. minuta), Grzegorz Lech (67) i Michał Góral (71).

Stomil gra od początku sezonu na wyjazdach, ponieważ w Olsztynie trwają prace związane z wymianą murawy na stadionie. Rywali tyszan prowadzi trener Kamil Kiereś, który w 2016 roku awansował z GKS-em do I ligi.

Zobacz zdjęcia:

- Znam pracę trenera Kieresia, wiem, że będzie bardzo dobrze przygotowany – mówił przed meczem Tomasz Wolak, asystent Ryszarda Tarasiewicza, który współpracował też z Kamilem Kieresiem. - My też musimy zrobić wszystko, aby nie opuścić jakiegoś elementu przygotowań. Stomil jest innym zespołem niż w poprzednim sezonie. Musimy podejść do tego meczu mega skoncentrowani, bo rywale są bardzo groźni.

GKS Tychy – Stomil Olszyn 0:3

GKS Tychy – Stomil Olszyn 0:3. Zadowoleni byli tylko fani g...

Trener Tarasiewicz zwrócił ostatnio uwagę, że jego podopieczni nie strzelają z dystansu. Tyszanie próbowali więc w ten sposób „napocząć” przeciwników. Piłka po uderzeniach Sebastiana Stebleckiego, Łukasza Grzeszczyka i Edgara Bernhardta piłka poleciała nad bramką.

Goście poczekali na swoją okazję i w 39. minucie objęli prowadzenie. Akcję gości strzałem z kilku metrów sfinalizował Wołodymyr Tanczyk. Asystował były zawodnik GKS-u Remigiusz Szywacz.

Tyszanie od początku drugiej połowy starali się wyrównać, choć w 50. minucie mogli stracić drugiego gola. Konrad Jałocha był jednak górą w pojedynku z Michałem Góralem. W 67. minucie Stomil prowadził już 2:0. Grzegorz Lech wykorzystał nieporozumienie między Jałochą a Keonem Danielem i wpakował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później goście, za sprawą Górala, prowadzili 3:0 (podawał Tanczyk) To był nokaut, po którym gospodarze już się nie podnieśli...

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 0:3 (0:1)

0:1 Wołodymyr Tanczyk (39), 0:2 Grzegorz Lech (67), 0:3 Michał Góral (71)

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – J. Piątek, Steblecki (59. Mańka), Grzeszczyk, Daniel, Bernhardt (82. Giel) – Zapolnik.

Stomil: Leszczyński - Kuban, Wełnicki, Sołowiej, Szywacz - Piotr Głowacki, Trojak, Stromecki, Lech (80. Kun), Tanczyk (84. Bucholc) – Góral (90. Śledź).

Żółta kartka: Grzybek

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5.527