GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 6:0. Tyszanie znów gromią i prowadzą już 2:0 w finale Polskiej Hokej Ligi

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice, finał PLH 2017/2018.
GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice, finał PLH 2017/2018. fot. karina trojok/dziennik zachodni/ polska press
W drugim meczu finału play off PLH GKS Tychy wygrał z Tauron KH GKS Katowice, tym razem 6:0 (3:0, 2:0, 1:0). W środę tyszanie pokonali GieKSę na swoim lodowisku 5:0. Następny mecz w niedzielę w Katowicach.

GKS Tychy w czwartek rozpoczął strzelanie w 11. minucie, grając w podwójnym osłabieniu, 3 na 5! Wynik otworzył Radosław Galant, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Następne dwie bramki w I tercji tyszanie zdobywali już w przewadze 5 na 4. Po przerwie gospodarze szybko dołożyli kolejne dwa gole (na 4:0 w przewadze 4 na 3) i w katowickiej bramce w 22. minucie nastąpiła zmiana. Shane'a Owena zastąpił Kamil Kosowski.

Mecz się zaostrzył dochodziło do zbyt ostrych starć, częstych kar. Grano nawet 3 na 3. Kamil Kosowski w bramce gości nie dawał się pokonać i miał też szczęście. Po strzale Cichego pomogła mu poprzeczka.

Kosowski został w końcu pokonany w III tercji. Pięknym strzałem w okienko popisał się Patryk Kogut zaliczając pierwsze trafienie w meczach finału.

GKS Katowice w dwóch pierwszych meczach nie zdołał strzelić bramki, a John Murray wciąż zachowuje czyste konto.

Dwa następne mecze o mistrzostwo Polski odbędę na lodowisku w Satelicie przy Spodku – w niedzielę 25 marca (godz. 19.15) i poniedziałek 26 marca (godz. 18).

Finał play off PLH

Drugi mecz: GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

1:0 Radosław Galant (11), 2:0 Gleb Klimienko (14), 3:0 Michael Cichy (19), 4:0 Gleb Klimienko (21), 5:0 Michael Cichy (22), 6:0 Patryk Kogut (50)

Stan play off (do 4 zwycięstw): 2:0 dla GKS Tychy.