GKS Tychy - Wigry Suwałki 2:1. Pierwsza porażka lidera! [RELACJA]

GKS Tychy jako beniaminek dobrze radzi sobie w I lidze.
GKS Tychy jako beniaminek dobrze radzi sobie w I lidze. Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 7. kolejki I ligi GKS Tychy wygrał z Wigrami Suwałki 2:1 (0:0). Bramki: Daniel Tanżyna (49-głową), Mateusz Bukowiec (90) - Damian Gąska (57)

Tyski beniaminek nie wystraszył się lidera i od początku odważnie grał z Wigrami.

Bramkarz gości znalazł się w opałach, kiedy potężnie uderzył Mateusz Bukowiec (14. minuta). Następnym, który spróbował strzału z daleka był Jakub Świerczok – Hieronim Zoch znów był na posterunku.

W 36. minucie groźnie było przed bramką GKS – w pole karne wpadł Kamil Adamek, powstrzymany jednak przez Pawła Florka. Dwie minuty później tyszanie odpowiedzieli - Mateusz Grzybek trafił w słupek!

Piłka wpadła wreszcie do bramki Wigier po przerwie w 49. minucie. Łukasz Grzeszczyk posłał piłkę z rzutu rożnego, a Daniel Tanżyna główką po koźle pokonał Zocha.

Wigry wyrównały po szybkiej kontrze, zakończonej strzałem Damiana Gąski. Kibice na stadionie byli przekonani, że był spalony, dlatego na sędziego posypały się gromy.

W 71. minucie tylko cud uratował Wigry przed stratą drugiego gola. W długi róg strzelił Grzeszczyk, bramkarz strącił piłkę na słupek, a ta zamiast wpaść do siatki przetoczyła się po linii bramkowej i wpadła do rąk Zocha.

W 80. minucie znów piłka miała spotkanie ze słupkiem, otarła się o niego gdy ze szpica strzelił Grzybek.

GKS dążył do zwycięstwa i został zagrodzony w 90. minucie. Po rzucie wolnym Grzeszczyka i zagraniu Tomasza Boczka w pole karne piłkę z bliska do siatki wpakował kapitan tyszan Mateusz Bukowiec. Pierwsza porażka lidera z Suwałk stała się faktem!

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

1:0 Daniel Tanżyna (49-głową), 1:1 Damian Gąska (57), 2:1 Mateusz Bukowiec (90)

GKS: Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Grzybek (83. Błanik), Bukowiec, Szumilas (75. Hirskyi), Grzeszczyk Kowalski – Świerczok (78. Mączyński)

Wigry: Zoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Bartkowski – Kądzior, Augustyniak, Radecki (90+1. Karankiewicz), Gąska, Wroński (84. Adu Kwame) – Adamek (67. Kuku)

Żółte kartki: Kowalski, Hirskyi, Górskiewicz - Agustynia, Karankiewicz

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lubin)

Urodzony w Bośni i Hercegowinie, ale mający także chorwacki paszport Filip Arežina podpisał dzisiaj kontrakt z GKS Tychy. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku.

Obchodzący w tym roku 24. urodziny zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Juniorską część swojej dotychczasowej kariery spędził w macierzystej drużynie Sloga Uskoplje i ostatnim klubie Zrinjskim Mostar.

- Mimo że przejście Filipa do naszego klubu dopięliśmy już po zakończeniu okienka transferowego, to myślę, że jest to zawodnik, który da drużynie dużo jakości. Jest to piłkarz posiadający doskonały przegląd pola, potrafiący dograć dokładną piłkę do partnerów, ale też skutecznym zwodem minąć rywala - charakteryzuje nowego gracza „Trójkolorowych”, Dyrektor Sportowy Klubu Wojciech Szala.