Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0 TRANSMISJA NA ŻYWO Mecz o europejskie puchary na koniec sezonu GDZIE OGLĄDAĆ + WYNIK

Szymon Matuszek strzelił w 32 min. na 1:0 dla Górnika. W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej Górnik Zabrze gra w niedzielę z Wisłą Kraków. Oba zespoły mają szansę na grę w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Lucyna Nenow
Górnik Zabrze - Wisłą Kraków 2:0 TRANSMISJA + ZDJĘCIA + WYNIK Szymon Matuszek strzelił w 32 min. na 1:0 dla Górnika. Igor Angulo podwyższył na 2:0 w 87. min. W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej Górnik Zabrze grał w niedzielę z Wisłą Kraków. Oba zespoły miały szansę na grę w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Wykorzystał ją Górnik TUTAJ na dziennikzachodni.pl relacja LIVE z meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków NA ŻYWO

W niedzielę w Lotto Ekstraklasie rozstrzygnęła się kwestia tytułu mistrzowskiego. Na placu boju pozostały Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Kibiców Górnika Zabrze bardziej interesowało, czy zabrzański beniaminek zakończy sezon na pucharowym miejscu.

Dzięki temu, że Legia zdobyła Puchar Polski, furtką do kwalifikacji Ligi Europy jest też czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zapraszamy do relacji minutowej z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NAJLEPSZYCH MOMENTÓW

NACIŚNIJ F5 ABY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

GÓRNIK Zabrze - WISŁA Kraków 2:0 TRANSMISJA LIVE

Trwa II POŁOWA
90+ 4 min. KONIEC MECZU
90+3 min. Halilović ponownie próbuje z dystansu, ale na próżno
90. min. żółta kartka dla Brożka
88. min. Wojtkowski obejrzał żółtą kartKę
87. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Igor Angulo strzela na 2:0.
83. min. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy sięga po Brleka, który zmienia Bashę
82. min. Lonch ukarany żółtą kartką
81. min. Poprzeczka ratuje Górnika przed utratą bramki!
77. min. Mamy kolejna zmianę w zespole Białej Gwiazdy! Paweł Brożek zmienia Wasilewskiego
76. min. Piłka w siatce Wisły, ale gola nie ma. Trzech piłkarzy Górnika Zabrze na spalonym
76. min. Bartkowski uprzedza w ostatniej chwili Kądziora, który zmierzał w kierunku bramki
73. min. Hajda zastępuje Smugę
67. min. Halilović huknął z dystansu! Piłka minęła bramkę gospodarzy
65. min. Zmiana w zespole Górnika: Kądzior zastępuje Liszkę
64. min. Żółtym kartonikiem napomniany Bochniewicz za faul na Carlitosie
60. min. Zamieszanie w polu karnym Wisły, Wasilewski dwukrotnie uchronił swój zespół przed niebezpieczeństwem
49. min. Znowu Imaz marnuje dogodną okazję!
46. min. W natarciu Górnik. Angulo wrzucił piłkę w pole karne Wisły, ale nie sięgnął jej Liszka
46. min. Zaczynamy ostatnie 45 minut w tym sezonie! Tylko zwycięstwo

Na trzy godziny przed meczem Górnik poinformował, że sprzedano już wszystkie bilety. Ze względu na brak kibiców Wisły Kraków zabrzańscy fani mogli zająć wszystkie dostępne miejsca. Przyszło 24.563 kibiców. Trzeci raz na nowym stadionie w Zabrzu mieliśmy komplet widzów, bez pustych sektorów buforowych.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków ZDJĘCIA KIBICÓW Komplet kibiców...

45 (+1) min. KONIEC 1. POŁOWY MECZU GÓRNIK ZABRZE - WISŁA KRAKÓW
45. min. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył co najmniej minutę
41. min. Ponownie rzut wolny na korzyść gospodarzy. Piłka w rękawicach Cuesty
37. min. Carlitos próbował zaskoczyć Loskę, lobując piłkę, ale ta minęła bramkę
34. min. Żółta kartka wędruje na konto Bashy
32. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 dla Górnika Zabrze. Strzelcem Szymon Matuszek
30. min. Zbyt słaby strzał Bartkowskiego, piłkę pewnie łapie Loska
29. min. Wrzutka Cywki, ale Carlitos źle przyjął futbolówkę
28. min. Żółta kartka dla Wieteski
24. min. Llonch zatańczył z piłką w polu karnym Górnika, ale nie udało mu się zagrozić bramce strzeżonej przez Loskę
23. min. Gryszkiewicz z dystansu - wysoko nad bramką
17. min. To mogła być bramka Wisły! Futbolówce zmierzającej do siatki Górnika po strzale Imaza z bliskiej odległości przeszkodził Bochniewicz!
11. min. Rzut rożny dla Wisły, do piłki najwyżej wyskoczył Wasyl, ale trafił jedynie w przeciwnika
9. min. Groźny strzał Halilovicia sprzed pola karnego. Futbolówkę odbija Loska!
7. min. Wrzutka z autu, piłka trafia pod nogi Angulo, który decyduje się na strzał z bliskiej odległości. Cuesta wybija piłkę na rzut rożny!
4. min. Mitrović stracił piłkę w okolicy środka pola, ale na na posterunku był Cuesta
1. min. Carlitos faulowany w środku pola
18:00 Na murawę poleciało sporo serpentyn, porządkowi muszą uprzątnąć plac gry.
17:58 Piłkarze meldują się na murawie! Wspaniała atmosfera na trybunach!

Zabrzanie nie mają już szans na podium. Co musi się stać, aby drużyna Marcina Brosza była tuż za nim? Przy równej liczbie punktów z Wisłą Płock, zabrzanie będą za nią w tabeli. Jeśli Wisła Płock wygra lub zremisuje z Jagiellonią w Białymstoku, Górnik musi pokonać u siebie Wisłę Kraków. Porażka płockiej drużyny z „Jagą”, daje Górnikom komfort remisu w niedzielę. Trzeba jednak pamiętać, że „Biała Gwiazda” też jest nadal w grze o puchary. Wygrana krakowian w Zabrzu i porażka Wisły Płock, winduje ich na czwartą pozycję! Przed ostatnią kolejką Legia ma 67 punktów, Jagiellonia 64, Lech Poznań 60, Wisła Płock i Górnik po 57, a Wisła Kraków 55.

- Musimy się skupić na najważniejszym dla nas meczu w tym sezonie, czyli z Wisłą Kraków - mówił po porażce z Legią Damian Kądzior z Górnika. - Przede wszystkim trzeba wreszcie na własnym stadionie odnieść zwycięstwo. Teraz już nie jest wszystko zależne od nas. Musimy wygrać, ale patrzeć też na to, czy Płock straci punkty, bo chcemy zająć czwarte miejsce - dodał pomocnik, który trafi do Lecha Poznań.

AKTUALIZACJA
Finałową batalię stoczą dziś również dwie najskuteczniejsze "strzelby" Ekstraklasy - Carlitos oraz Igor Angulo. Carlitos,, który z dużą dozą prawdopodobieństwa rozegra dziś ostatni mecz w barwach Białej Gwiazdy, przewodzi klasyfikacji z 24 bramami na koncie. Angulo z kolei ma o 2 trafienia mniej.

GÓRNIK - WISŁA NA ŻYWO

W niedzielę przy Roosevelta nastąpi pożegnanie jeszcze dwóch zawodników Górnika, którzy nie zostaną w Zabrzu na następny sezon. To Rafał Kurzawa i Erik Grendel.

- Trafiłem do Zabrza w wieku 16 lat. To był najważniejszy czas w mojej przygodzie z piłką. Dziękuję wszystkim prezesom, trenerom, kolegom z szatni, pracownikom klubu oraz kibicom. Chcę spróbować sił w zagranicznej lidze, Górnik zawsze będzie zajmował ważne miejsce w moim sercu – przyznał Kurzawa, który w niedzielę ostatni raz wybiegnie na boisko w koszulce z numerem siedem. - To będzie pod każdym względem ważny mecz, dlatego dziś tylko na nim się koncentruję. Ostatni i o dużą stawkę. Zrobimy wszystko, by radośnie pożegnać się z kibicami.

W lipcu, w 3. kolejce Górnik wygrał u siebie z Wisłą Kraków 3:2, w grudniu w Krakowie górą też byli Górnicy – 3:2.

- Myślę, że nie ma znaczenia, że dwa poprzednie mecze z Wisłą wygraliśmy. Patrzymy tylko na ten tydzień i na ten mecz. Nie mamy w głowie tego, jak graliśmy. To być może rywale z tego powodu będą mocno nastawieni, ale my do tego nie wracamy. Zwracamy uwagę na to, jaką mamy formę teraz i mam nadzieję, że powtórzymy poprzednie mecze – stwierdził Szymon Matuszek. - Chcielibyśmy traktować ten mecz normalnie, by te myśli o stawce nam nie przeszkadzały. Nasze głowy muszą być czyste i skupione tylko na naszych zadaniach oraz nad tym nad czym trenowaliśmy cały tydzień i na założeniach, które przekazał nam trener. Chcemy zrealizować nasz plan i dopiero po gwizdku spojrzeć na tabelę – dodał kapitan Górnika.

GÓRNIK - WISŁA WYNIK

Przed niedzielnym mecze jest jeden problem. Górnik ostatni raz wygrał u siebie w 23. kolejce, 19 lutego z Termaliką – 3:0.

- Ciężko powiedzieć z czego wynika to, że wiosną rzadziej wygrywamy w Zabrzu. Publiczność świetnie nas wspiera, dlatego mam nadzieję, że to wróci na właściwe, poprzednie tory. Jak byliśmy mocni w domu, wtedy czuliśmy się również jeszcze mocniejsi jako drużyna, co przekładało się na  wysokie miejsce w tabeli. Wierzę więc, że wróci to do stanu znanego z jesieni – podkreślił Szymon Matuszek, cytowany przez klubową stronę.

GÓRNIK - WISŁA TRANSMISJA

Niedzielne spotkanie będzie też pojedynkiem najlepszych strzelców Lotto Ekstraklasy. Igor Angulo ma 21 bramek, a Carlitos z Wisły – 24. Na trybunach stadionu przy Roosevelta będzie komplet widzów.

Typy ekspertów Dziennika Zachodniego na mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków: Magdalena Figura 2:1, Jan Furtok 2:2, Edward Socha 1:1, Mariusz Śrutwa 1:1, Jan Żurek 1:0.