I liga: Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 0:0. Debiut Francuza i kontuzja kapitana sosnowiczan

Zagłębie Sosnowiec w PP nie dało rady Wiśle, ale w I lidze z Olsztyna przywiozło jeden punkt Maciej Gapinski
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali bezbramkowo w Olsztynie ze Stomilem w meczu zamykającym trzecią kolejkę I ligi. Sosnowiczanie jeszcze w tym sezonie w lidze nie przegrali, a punkt wywalczony w stolicy Warmii i Mazur sprawił, że zajmują oni teraz 5. miejsce w tabeli.

Trener Jacek Magiera w meczu ze Stomilem wystawił do gry siedmiu piłkarzy mających w nogach wtorkowy pucharowy maraton z Wisłą. Dla odmiany szkoleniowiec olsztynian Adam Łopatko desygnował na boisko pięciu zawodników mających za sobą w czwartek 120 minut walki z Ruchem w PP.
Zagłębie przywiozło z Olsztyna punkt, ale straciło Sebastiana Dudka. Kapitan sosnowiczan w I połowie doznał urazu lewej nogi i jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko.
Sosnowiczan wspierała na drugim krańcu Polski spora grupa kibiców. Nie zobaczyli oni jednak dobrego meczu. Na murawie było wprawdzie sporo walki, ale brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Lepsze okazje mieli gracze Stomilu. W I połowie Maciej Ziemiann groźnie uderzył z lewej strony i Jakub Szumski sparował piłkę na słupek. Po przerwie sam przed bramkarzem Zagłębia znalazł się Patryk Kun, ale ten złapał jego uderzenie z 16 m.
Sosnowiczanie takich okazji nie mieli. W końcówce spotkania na murawie pojawił się najnowszy nabytek Zagłębia Sanogo Vamara. Francuz zadebiutował w drużynie ze Stadionu Ludowego.

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 0:0