Jastrzębski Węgiel pożegnał się z Ligą Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn ponownie lepsza i gra dalej [wynik, relacja]

07.04.2017 jastrzebie zdroji mecz play off polfinalu plusligijastrzebski wegiel - zaksa kedzierzyn kozle siatkowka 	lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** i mecz play off polfinalu plusligijastrzebski wegiel - zaksa kedzierzyn kozle siatkowka
07.04.2017 jastrzebie zdroji mecz play off polfinalu plusligijastrzebski wegiel - zaksa kedzierzyn kozle siatkowka lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** i mecz play off polfinalu plusligijastrzebski wegiel - zaksa kedzierzyn kozle siatkowka Lucyna Nenow / Polska Press
W rewanżowym meczu pierwszej rundy play off Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:12). Mistrz Polski gra dalej, dla drużyny z Jastrzębia przygoda z LM dobiegła końca. Pomarańczowi nie potrafią wygrać z ekipą z Kędzierzyna od stycznia 2015 roku!

Już pierwszy mecz tych drużyn pokazał, że o awans do kolejnej rundy LM jastrzębianom będzie niezwykle trudno. Przegrali we własnej hali z mistrzem Polski 1:3 i aby myśleć o awansie musieli wygrać rewanżowe spotkanie w Kędzierzynie też za trzy punkty i jeszcze pokonać ZAKSĘ w złotym secie. Szybko to zostało zweryfikowane przez boisko.

Trener Ferdinando De Giorgi pojawił się w hali w Kędzierzynie pierwszy raz po tym jak przestał być trenerem ZAKSY. Kibice i działacze nie zapomnieli jednak co włoski szkoleniowiec zrobił dla klubu i podziękowali De Giorgiemu oklaskami, kwiatami. Potem miłe chwile i przyjemności dla Włocha i jego drużyny się skończyły.

Pierwszy punkt zdobyli gospodarze, ale kolejne akcje należały do siatkarzy z Jastrzębia, którzy objęli prowadzenie 3:1. ZAKSAszybko zniwelowała stratę, a potem wyszła na prowadzenie, którego skrupulatnie broniła do końca.

Kędzierzynianie zrobili pierwszy krok do awansu. Po wygranej w Jastrzębiu 3:1 do pełni szczęścia potrzebowali dwóch wygranych setów. Goście nie zamierzali jednak im ułatwiać zadania. Dobra gra blokiem, zwłaszcza Wojciecha Sobali, wlała w serca kibiców gości trochę nadziei. Jastrzębski Węgiel dotrzymywał kroku mistrzom Polski, ale w końcówce nie dał rady. Błędy w ataku (Maciej Muzaj) i przyjęciu (Rodrigo Quiroga) pozwoliły gospodarzom pewnie wygrać seta. A to oznaczało, że ZAKSA miała już zapewniony awans.

Mecz trwał dalej, trenerzy dali szansę zmiennikom, na parkiecie pojawiły się zupełnie inne szóstki. Rezerwowi ZAKSY nie chcieli być gorsi, w trzecim secie pokazali moc i zdemolowali rozbitych gości. Jastrzębski Węgiel pożegnał się z Ligą Mistrzów.

ZAKSA Kędzierzyn – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:12).
Pierwszy mecz 3:1, awans ZAKSY.

Jastrzębski Węgiel Muzaj, Kampa, Sobala, Kosok, DeRocco, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Lushtaku, Quiroga, Strzeżek, Boruch, Gdowski (libero), Turski