Jerzy Janowicz znów wielki

Dariusz Kuczmera
Uradowany Jerzy Janowicz
Uradowany Jerzy Janowicz Krzysztof Szymczak
W drugiej rundzie tegorocznego Wimbledonu Jerzy Janowicz wygrał z rozstawionym z numerem 14 Francuzem Lucasem Pouille’em.

Lucas Pouille jest 16 w rankingu ATP, a łodzianin 141. Wimbledon to ostatni turniej, w którym Jerzy Janowicz mógł korzystać z tzw. zamrożonego rankingu.

W 12 gemie pierwszego seta Jerzy Janowicz goniąc piłkę poślizgnął się i wpadł na końcową ścianę. Widać było, że coś złego dzieje się z jego nogą. Łodzianin doszedł na szczęście do siebie i wygrał pierwszego seta w tie-breaku 7-4. Ludzie mówią, że Jerzyk to taki zły chłopiec, a w piątym gemie pierwszego seta po nieczystym uderzeniu przeprosił swego rywala.

W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, podający wygrywali gemy, więc doszło do tie-breaka. Lepszy w nim ponownie był przeplatający doskonałe zagrania z prostymi błędami Jerzy Janowicz i wygrał 7-5. Po 31 gemach wygranych przez serwujących, Francuz przełamał łodzianina na 5:3 i wygrał trzeciego seta 6:3.

Jerzyk w dużym stylu otworzył czwartego seta. Przełamał rywala na 2:0 i objął prowadzenie 3:0. Łodzianin pokazał wiele udanych zagrań i wygrał 6:1. To setne zwycięstwo w karierze.

Jerzy Janowicz zarobił już 90 tys. Osiągnięcie czwartej rundy to premia 147 tys. funtów.

O czwartą rundę łodzianin zagra ponownie z Francuzem, zwycięzcą pary Pierre-Hugues Herbert - Benoit Paire. Gratulacje Jerzyk.

Dwa dni wcześniej wielu krytykowało łodzianina, gdy ten ostentacyjnie wyszedł z konferencji po zwycięstwie w I rundzie Wimbledonu, bo nie chciał opuścić sali nielubiany przez Jerzyka reporter.

Naszym zdaniem Jerzyk, który wielu wciąż kłuje w oczy, zrobił dobrze. Nikt nie lubi przebywać w towarzystwie nieprzyjaciół. Łódzki tenisista, najlepszy w Polsce, jest bezczelny, ale to akurat pozytywna cecha. Tak samo uważa minister Witold Bańka, który komplementując mistrzów świata w siatkówce nazwał ich m.in. bezczelnymi, uzasadniając, że to dobra cecha w sporcie.

Bezczelni w sporcie osiągnęli wiele. Przykłady? Zbigniew Boniek, Jose Mourinho, Adam Kszczot, Jerzy Janowicz. Nie pozostają dłużni w stosunku do tych, którzy mają oręż w postaci dostępu do pióra.

Materiał oryginalny: Jerzy Janowicz znów wielki - Dziennik Łódzki