Kolarskie MŚ w Katarze: Historyczne miejsce Pawłowskiej w potwornym upale

Amerykanka Amber Neben zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas w kolarskich MŚ w Katarze. Katarzyna Pawłowska była dziewiąta.

Pawłowska była jedyną Polką w peletonie. Katarzyna Niewiadoma, która startowała w niedzielę w drużynowej jeździe na czas, wczoraj dostała wolne. Zawodniczki miały do pokonania niespełna 29-kilometrową płaską trasę na sztucznej wyspie zwanej Perłą i musiały zmagać się tam z ogromnym upałem.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) uwzględniając aurę panującą w Katarze przesunęła mistrzostwa na październik. Okazało się to niewystarczające, bo wszyscy narzekają na bardzo wysokie temperatury. W drużynówce panie musiały walczyć przy 40 stopniach!

Nasza jedynaczka spisała się jednak znakomicie. Przed rokiem w Richmond Pawłowska była 20, tym razem ukończyła zmagania na doskonałym 9. miejscu. Jest to najlepszy wynik w historii polskiego kolarstwa. Do tej pory żadna z naszych zawodniczek nie zdołała ukończyć mistrzowskiego wyścigu w czołowej dziesiątce.

Najszybciej do mety pojechała, pod nieobecność obrończyni tytułu Nowozelandki Lindy Villumsen, 41-letnia Amber Neben. Amerykanka wyprzedziła Holenderkę Ellen van Dijk oraz Australijkę Katrin Garfoot.