Liga Mistrzów: Szalony mecz Manchester City - Monaco. Glik nie zagra w rewanżu

Kamil Glik w rewanżu będzie miał wolne...
Kamil Glik w rewanżu będzie miał wolne... Andrzej Banas / Polska Press
W meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City wygrał z AS Monaco 5:3, a Bayer Leverkusen przegrał z Atletico Madryt 2:4. Rewanże 15 marca.

Oczy polskich kibiców były skierowane na Manchester, bo w wyjściowym składzie Monaco oczywiście był Kamil Glik.
Obrońca reprezentacji Polski już w 9. minucie zobaczył żółtą kartkę, która eliminuje go z rewanżu. Natomiast w 19. minucie miał szansę na bramkę – nieco zaskoczony nie zdołał skierować piłki głową do siatki.

Od 26. min. gospodarze prowadzili 1:0. Po składnej akcji Leroy Sane wyłożył piłkę jak na tacy, a Raheem Sterling z bliska pokonał Danijela Subasicia. Monaco szybko wyrównało, korzystając z błędu bramkarza City Wilfredo Caballero, który podał piłkę do rywali. Głową pokonał go Radamel Falcao.

W 35. minucie kibice gospodarzy myśleli, że będzie rzut karny, jednak Sergio Aguero zobaczył żółtą kartkę za symulację faulu. Gol padł po drugiej stronie boiska – Kylian Mbappe posłał piłkę nad bramkarzem.

Tuż po przerwie Falcao zmarnował rzut karny dla Monaco strzelając anemicznie w ręce bramkarza. Szybko się to zemściło – wyrównał Sergio Aguero. Falcao się zrehabilitował – 2:3. To nie był koniec – Aguero znów wyrównał, a następnie ponownie po rzucie rożnym Manchester wrócił na prowadzenie za sprawą Johna Stonesa. Wynik ustalił Sane.

"Monaco gra świetnie, nowocześnie dopóki ma siły,potem zaczynają się problemy-))" - napisał na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W środę rozegrane będą ostatnie mecze pierwszej tury 1/8 finału. FC Porto podejmie Juventus Turyn, a Sevilla zagra z Leicester City. W angielskim zespole nie zobaczymy Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego. Mistrz Anglii zdecydował na początku lutego o wykreśleniu obu Polaków z kadry zgłoszonej do LM. W Premier League „Lisy” zajmują dopiero 17. miejsce. Sevilla jest trzecia w Primera Division. Juventus rządzi w Serie A. Porto jest wiceliderem w Portugalii.