Liga włoska. AC Milan nie dał się Interowi w derbach Mediolanu. Szalona gonitwa

Joanna Zalewska
Inter Mediolan - AC Milan 2:2
Inter Mediolan - AC Milan 2:2 East News
Liga włoska. Zaskakujący przebieg miały derby Mediolanu. Inter prowadził już 2:0 (21. trafienie w sezonie Mauro Icardiego), ale tego wyniku nie utrzymał do ostatniego gwizdka. W 97 minucie wyrównał Cristian Zapata, a wcześniej gola strzelił także Alessio Romagnoli.

Od początku meczu większą inicjatywę przejawiali piłkarze AC Milanu. Długo utrzymywali się przy piłce, konstruując ataki pozycyjne, jednak nie wystawiali na próbę Handanovića. Po kwadransie spotkanie się wyrównało. Inter rozkręcał się z każdą minutą i to on wyszedł na prowadzenie. Gagliardini posłał do Candrevy podanie z własnej połowy, a ten przeniósł piłkę nad Donnarummą. Nie popisał się w tej sytuacji Desciglio, który nie upilnował strzelca.

Po zmianie wyniku Milan starał się doprowadzić do wyrównania, a ostatecznie to Inter tuż przed przerwą zdobył kolejną bramkę. Świetnie dysponowany Perisić podał do niewidocznego Icardiego, który wbił piłkę do pustej bramki. By myśleć o zdobyciu chociaż punktu, podopieczni Montelli musieli po przerwie zmienić taktykę i postawić na szybkie rozgrywanie.

W drugiej połowie grę prowadzili Rossoneri. Na ich nieszczęście, kapitalnie dysponowany był Handanović. Golkiper ze Słowenii pomylił się tylko w jednej sytuacji, kiedy Bacca wytrącił mu piłkę z rąk, co jednak nie doprowadziło do niczego groźnego. Osamotniony w swoich poczynaniach Deulofeu próbował sforsować defensywę Interu. Nerazzurri zdecydowanie postawili na grę z kontrataku, ale Donnarumma nie musiał prezentować swojego talentu ani razu.

Tempo z każdą chwilą malało, aż wreszcie w 85. minucie Romagnoli dał nadzieję Milanowi. Defensor zachował się w polu karnym przeciwników jak rasowy napastnik i w tłoku umieścił piłkę w siatce. W gości wstąpiły nowe siły i postawili oni wszystko na jedną kartę, kilka razy dopuszczając piłkarzy Interu do przeprowadzenia groźnych kontr. Bez Perisića podopieczni Pioli nie umieli wykazać się w polu karnym Donnarummy.

W doliczonym czasie sypały się żółte kartki, trybuny szalały, a Milan nadal naciskał. Zawodnicy „gospodarzy” próbowali ukraść jak najwięcej czasu, co zemściło się na nich w ostatnich sekundach. Pomimo doliczenia 5 minut, arbiter pozwolił grać trochę dłużej. W 97. minucie Rossoneri wykonywali rzut rożny. Locatelli strącił futbolówkę do Zapaty, a doświadczony piłkarz w ekwilibrystyczny sposób zdobył gola. Potrzebna była jeszcze technologia goal-line, która jednoznacznie potwierdziła początkową decyzję sędziego.

Dzięki bramkom defensorów Milan pozostał w tabeli Serie A nad Interem i zachował niewielkie szanse na zakończenie sezonu na miejscu dającym prawo walki o Ligę Mistrzów.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga włoska. AC Milan nie dał się Interowi w derbach Mediolanu. Szalona gonitwa - Gol24