psz, Rafał Musioł
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1:0 Artur Gawle
Lotto Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Piasta Gliwice (1:0) w poniedziałkowym meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Efektowną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na początku spotkania Dawid Nowak.

Zespół Niecieczy od początku roku nie potrafił pokonać żadnego rywala. Dał radę dopiero wicemistrzom Polski z Gliwic, którzy rozegrali mecz tak słaby, że od oglądania kibiców mogły rozboleć zęby...

Jedyny gol meczu padł już w 4 minucie. Atak gości próbowali przerwać Marcin Flis i Hebert, ale Brazylijczyk wybił piłkę w tak nonszalancki sposób, że Dawid Nowak przewrotką posłał ją wprost do siatki.

Piłkarski lodowaty śmigus-dyngus bynajmniej nie przebudził gliwiczan, którzy sprawiali wrażenie ociężałych (świąteczny stół dał o sobie znać) i pozbawionych inwencji. Termalica, chociaż sama nie błyszczała, próbowała to wykorzystać, ale jej mechanizm funkcjonował tylko do momentu rozmontowania obrony gości, próby strzałów nie miały już zazwyczaj żadnego znaku jakości. A te nieco lepsze zatrzymywał Jakub Szmatuła, który znów miał prawo mocno się irytować na poczynania kolegów.

W grze Piasta nie było widać determinacji, jaka powinna być znakiem firmowym ekip walczących o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Zwłaszcza, że ekipa Dariusza Wdowczyka zdobywając jeden punkt mogła sobie zapewnić przynajmniej uniknięcie zajęcia ostatniego miejsca przed rundą finałową. A tak taka opcja - biorąc pod uwagę perspektywę meczu z Jagiellonią - wciąż zagląda w oczy wicemistrzom mającym niekorzystny bilans spotkań z zamykającym tabelę Górnikiem Łęczna.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Dawid Nowak

EKSTRAKLASA w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Gol z przewrotki na wagę przełamania. Słoniki w górnej ósemce - Gol24