Miedź Legnica – GKS Tychy 2:1 Trzecia porażka z rzędu

Trener GKS Tychy Jurij Szatałow.
Trener GKS Tychy Jurij Szatałow. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 12. kolejki Nice 1. Ligi GKS Tychy przegrał w Legnicy z Miedzią 1:2 (1:1).

GKS Tychy przegrał trzeci mecz z rzędu i wydaje się, że los trenera Jurija Szatałowa jest praktycznie przesądzony. Miedź kosztem tyszan przełamała się po trzech kolejnych porażkach.

W GKS pierwszy raz w tym sezonie zagrał powracający po kontuzji kapitan drużyny Łukasz Grzeszczyk, który pojawił się w wyjściowym składzie. Daniel Tanżyna, do tej pory grający we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty, siadł na ławce rezerwowych. Tyszanie chcieli zdobyć punkty po dwóch porażkach i przełamać wyjazdową niemoc. Nie udało się ani jedno, ani drugie.

Łukasz Grzeszczyk szybko zapisał się w protokole, bo w 4. minucie dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
13. minuta okazała się szczęśliwa dla gości, którzy objęli prowadzenie. Pawła Kapsę z bliska pokonał Dawid Abramowicz. Miedź odpowiedziała bramką po siedmiu minutach, Przemysław Mystkowski strzałem z dystansu nie dał szans Rafałowi Dobrolińskiemu.

Remis utrzymywał się do 77. minuty. Wtedy tyszanie stracili piłkę przed bramką Miedzi i nadziali się na kontrę sfinalizowaną przez Jonathana de Amo.

Rozpaczliwe ataki, zmiany w końcówce i próby wyrwania remisu nie przyniosły żadnego efektu. Piłkarze GKS-u wracają do Tychów z pustymi rękami i w parszywych humorach.

Co innego gospodarze... - Mówiłem, że te trzy porażki nas nie złamią. Ten zespół się nie poddaje – cieszył się z wygranej trener Miedzi Dominik Nowak.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:1 (1:1)

0:1 Dawid Abramowicz (13), 1:1 Przemysław Mystkowski (20), 2:1 Jonathan de Amo (77)

Miedź: Kapsa – Zieliński, de Amo, Bożić, Bartczak – Łobodziński, Augustyniak, Garguła (60. Bartulović), Marquitos (82. Egerszegi), Santana (82. Vojtus) – Mystkowski.
GKS Tychy: Dobroliński – Grzybek (88. Tanżyna), Biernat, Bogusławski, Abramowicz – Błanik, Łuszkiewicz, Grzeszczyk, Matusiak (85. Fidziukiewicz), Ćwielong – Zapolnik.

Żółte kartki: Łobodziński – Grzeszczyk, Łuszkiewicz, Błanik, Biernat

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 2.200