MKS Kluczbork - GKS Katowice 1:2 [RELACJA]

GKS wygrał z MKS-em u siebie 5:1, a dziś w Kluczborku 2:1.
GKS wygrał z MKS-em u siebie 5:1, a dziś w Kluczborku 2:1. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W meczu 21. kolejki I ligi MKS przegrał z GKS-em Katowice 1:2. Bramki strzelili: dla MKS-u – Sebastian Deja (51); dla GKS-u – Bartosz Iwan (3), Krzysztof Wołkowicz (24).

GieKSa popsuła się święto w Kluczborku, gdzie pierwszy raz rozegrano mecz przy jupiterach. Katowiczanie zaliczyli pierwszą wyjazdową wygraną z MKS-em – dwie wcześniejsze wizyty zakończyły się porażkami 0:3.

Goście prowadzili już od trzeciej minuty. GieKSa przejęła piłkę po rzucie rożnym MKS-u. Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Alan Czerwiński i dośrodkował w pole karne. Bartosz Iwan wykorzystał zawahanie bramkarza Krystiana Rudnickiego i klatką piersiową skierował piłkę do siatki.

MKS miał rzuty rożne, a GieKSa… drugą bramkę. Piłka chodziła od nogi do nogi – podawali między sobą Grzegorz Goncerz, Łukasz Pielorz i Krzysztof Wołkowicz. Ten ostatni wygrał pojedynek z bramkarzem, technicznym strzałem przerzucając nad nim piłkę.

Na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową – uderzył z dystansu Sebastian Deja. Maciej Kowalczyk mógł szybko wyrównać, ale świetnie spisał się w bramce GKS-u Mateusz Kuchta.

Po drugiej stronie boiska okazję zmarnował Alan Czerwiński.

W 70. minucie Kowalczyk wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w światło bramki. Trzy minuty wcześniej Goncerz przegrał pojedynek z Rudnickim.

W 79 minucie mecz był przerwany – kibice GKS-u zaprezentowali efektowną oprawę, ale przy okazji zadymili boisko. Po trzech minutach wznowiono grę.

Gospodarze starali się wyrównać, grali jednak chaotycznie i nawet 5 doliczonych minut im nie pomogło. GKS wygrał pierwszy mecz w tym roku.

MKS Kluczbork – GKS Katowice 1:2 (0:2)

0:1 Bartosz Iwan (3), 0:2 Krzysztof Wołkowicz (24), 1:2 Sebastian Deja (51).

GKS: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Flis - Bębenek (90+4. Szymański), Pielorz, Burkhardt (81. Duda), Iwan (67. Leimonas), Wołkowicz - Goncerz.

Żółte kartki: Ganowicz – Praznovsky, Leimonas, Flis

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.