Orlen Liga. Siatkarki Tauronu MKS poszły za ciosem, wygrały z Impelem 3:2

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza youtube
Po sobotnim zwycięskim meczu z Agel Prostejov w eliminacjach Ligi Mistrzyń siatkarki Tauronu MKS poszły za ciosem i wygrały ligowy mecz z Impelem Wrocław 3:2. Poprzedni sezon wrocławianki ukończyły na trzecim miejscu, dąbrowianki były na czwartym.

Dąbrowianki dobrze rozpoczęły to spotkanie i po wyrównanym początku objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej partii. Po zmianie stron nie było już tak dobrze, pojawiły się błędy w przyjęciu co umiejętnie wykorzystały wrocławianki. Dobrze w zespole Impelu grała była rozgrywająca Tauronu Amerykanka Micha Hancock.

Po dwóch setach był remis 1:1. Dwa kolejne sety też nie wyłoniły zwycięzcę tego spotkania. O tym musiał zadecydować tie break, który przez wielu nazywany jest siatkarską ruletką. Lepiej w niego weszły siatkarki z Dąbrowy Górniczej, prowadziły już 8:2. Po zmianie stron przewaga Tauronu zaczęła jednak topnieć. Zrobiło się nerwowo, kiedy przyjezdne miały problem z przyjęciem zagrywki.

Przy stanie 14:12 dla Dąbrowy Górniczej trener Juan Manuel Serramalera wykorzystał swoją ostatnią przerwę, po której Agnieszka Kąkolewska ponownie stanęła w polu zagrywki. Popełniła jednak błąd, przekroczyła końcową linię i sędziowie zakończyli spotkanie. Tauron wygrał 3:2 i kontynuuje zwycięska passę.

Orlen Liga

6. kolejka. Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 25:18, 12:15)

Impel Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Hancock, Mędrzyk, Courtney, Kossanjowa (libero) oraz Stasiak (libero), Sikorska.

Tauron MKS Horka, Scott, Dziękiewicz, Ganszczyk, Kaliszuk, Castiglione, Drabek (libero) oraz Paszek, Weiss, Miros, Ciesiulewicz.