Orlen Liga. Szybkie zwycięstwo Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. BKS Bielsko-Biała w kryzysie [RELACJA]

W 16. kolejce Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał zajmujący ostatnie miejsce w tabeli BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0. Sytuacja zespołu spod Klimczoka staje się coraz trudniejsza. Na zwycięstwo zawodniczki z Bielska-Białej czekają od połowy grudnia ubiegłego roku.

Bielszczanki potrzebują punktów. Po 15 kolejkach siatkarki BKS zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 12 punktów. Słabej postawy zespołu spod Klimczoka nie poprawiła nawet zmiana trenera. Po przejęciu drużyny przez Norweg Tore Aleksandersena BKS nie wygrał meczu. Bielszczanki nadal grają słabo i wyraźnie ustępują rywalkom.

Tak było też w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy set trwał zaledwie 19 minut i przebiegał wyraźnie pod dyktando podopiecznych Juana Manuela Serramalera. Gospodynie prowadziły 5:2, ale potem bielszczanki odrobiły state i przegrywały tylko jednym punktem 7:6. Zaczęły jednak popełniać błędy i dąbrowianki szybko budowały przewagę. Ataki BKS blokowała nawet mierząca zaledwie 172 centymetrów Kathleen Weiss.

W drugim secie MKS szybko objął prowadzenie, ale tak w pierwszej partii BKS zdołał ją zniwelować, a nawet doprowadził do remisu 6:6. Chwilę później Tauron MKS już prowadził 9:6. Bielszczanki jeszcze raz poderwały się do walki, doprowadziły do remisu 16:16, potem 18:18 i nagle stanęły. Kolejnych siedem punktów zdobyły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej i prowadziły już 2:0 w setach.

Dłuższa przerwa po dwóch setach nie zmieniła obrazu gry. Na parkiecie nadal dominowały siatkarki Tauronu MKS, bielszczanki zrywały się na moment, punktowały, ale nie tyle, żeby zagrozić spokojnie grającym siatkarkom z Dąbrowy Górniczej. Końcówka seta znowu należała do siatkarek Tauronu, a całe spotkanie trwało nieco więcej niż 60 minut. Ostatni punkt dla MKS zdobył Emilia Mucha atakując daleko w aut.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

Tauron Weiss, Horka, Paszek, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz

BKS Gryka, Perlińska, Skrzypkowska, Staniucha-Szczurek, Trojan, Mikyskova, Wojtowicz (libero) oraz Mucha, Pasznik, Brzezińska, Wańczyk