Ostatnia bitwa Jastrzębskiego Węgla GDZIE OGLĄDAĆ

Dziś ostatnia bitwa Jastrzębskiego Węgla
Dziś ostatnia bitwa Jastrzębskiego Węgla Lucyna Nenow
Dzisiaj, w niedzielny wieczór, zapadną decyzje o medalach w PlusLidze. Najpierw wyjaśni się sprawa brązowego medalu, a potem, niejako na deser rozpocznie się walka o złoto. Po pierwszych meczach bliżej brązu jest Jastrzębski Węgiel złota ZAKSA Kędzierzyn. Rewanżowy mecz Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem (pierwszy mecz 1:3) o godzinie 17.30, mecz pomiędzy ZAKSĄ i Skrą Bełchatów (pierwszy mecz 3:0) rozpocznie się o 20.30. Oba pokaże Polsat Sport.

Do pełni szczęścia Pomarańczowi potrzebują zdobyć w tym spotkaniu dwa sety. Tylko i aż dwa sety…

– Do Rzeszowa pojedziemy z nastawieniem wygrania meczu – podkreśla z całą mocą trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew.

- Nie jedziemy tam wygrać dwóch setów, jedziemy wygrać tam cały mecz - wtóruje mu środkowy Pomarańczowych Grzegorz Kosok.

Jastrzębski w lidze w tym sezonie trzy razy już pokonał Resovię w identycznym stosunku 3:1. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem nasi rywale zapowiadają, że jeszcze „nie złożyli broni”.

– Mamy świadomość, że Jastrzębski Węgiel gra naprawdę dobrą siatkówkę i musimy się wznieść na wyżyny, aby odrobić straty i ich pokonać. Graliśmy o złoto, nie udało się. Teraz gramy o brązowy medal i zrobimy wszystko, by chociaż w minimalnym stopniu zadowolić swoich kibiców – powiedział po pierwszym spotkaniu o brąz Andrzej Kowal, trener wicemistrzów Polski.

Dla Kowala będzie to ostatni mecz w roli szkoleniowca Resovii. Podobnie jak dla kilku zawodników. Wiadomo że Rzeszów opuści także Damian Wojtaszek, który zanim tam trafił był libero Jastrzębskiego Węgla. Zupełnie inna sytuacja panuje w ekipie Marka Lebedewa. Większość siatkarzy zadeklarowała, że zostaje na następny sezon, podpisała nawet nowe kontraktu. W Jastrzębiu na kolejny rok zostaje para Maciej Muzaj - Salvador Hidalgo Oliva.

Zasada meczów o medale jest taka sama jak meczów półfinałowych.Jastrzębianie, podobnie jak ZAKSA muszą wygrać dwa sety, jeśli się ta sztuka nie uda rozegrany zostanie „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.