Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz. Do trzech razy sztuka Fornalika [GDZIE OGLĄDAĆ, LIVE]

Sandecja Nowy Sącz

2

1 1 połowa

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot, dziękuję za uwagę.

• Koniec! Piast rzutem na taśmę jednak zdołał zdobyć jeden punkt. To spotkanie to prawdziwa sinusoida - 1:0, 1:1, 1:2, 2:2. Podobnie było z tempem meczu, momentami nie dało się na to patrzeć, momentami piłkarze pokazywali się z niezłej strony.

• A jednak! Piast trafia po raz drugi! Po wrzutce z rożnego najpierw Valencia huknął w słupek, a po chwili mocno przyłożył Mak, którego strzał okazał się skuteczny! Był tam jeszcze rykoszet, co na pewno utrudniło interwencję Gliwie. 2:2!

• CO TU SIĘ STAŁO?! 2:2! MAK!

• Gojko wywalczył rzut rożny.

• Piast nie jest jakoś specjalnie zmobilizowany, by wyszarpać tutaj dziś choćby punkt. Do końca trzy minuty.

• Valencia dużo chce, ale mało mu wychodzi.

• Gojko zrobił wiatrak z kilku rywali, wymienił podanie z Valencią i finalnie huknął na bramkę, lecz przesadził z siłą. Tymczasem arbiter doliczył sześć minut.

• Chaos w polu karnym gospodarzy po wrzutce Brzyskiego, ale nikt nie zdołał oddać strzału.

• Hebert nie dał się wyprzedzić Piszczkowi. Piłkę mają gliwiczanie.

• Rekonwalescent Mak za Dziczka.

• Gojko za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

• Przerwa w grze z powodu urazu Dziczka.

• Nic z tego nie wynikło. Znowu.

• Korner dla gospodarzy po akcji Valencii.

• Gojko za Jagiełłę.

• Sandecja na prowadzeniu! Brzyski kapitalnie wrzucił piłkę wprost na głowę Piszczka, który niepilnowany przelobował strzałem głową Rusova.

• WEJŚCIE SMOKA! FILIP PISZCZEK!

• I Korzym za Trochima.

• Dudzic out, Piszczek in.

• GLIWA! Ależ znakomita interwencja golkipera Sandecji, co za forma doświadczonego bramkarza w tym sezonie. Teraz sparował piłkę po bardzo dobrym i groźnym strzale Papadopulosa.

• Brzyski postanowił zagrozić Pietrowskiemu w konkursie na podwyższenie dnia. Mocna konkurencja dla obrońcy Piasta.

• Najlepsi w szeregach Piasta w drugiej połowie zdecydowanie są gliwiccy kibice.

• Mraz dośrodkował do nikogo.

• Piłkarze skutecznie walczą, by zanudzić kibiców i widzów sprzed ekranów.

• Angielski za Jankowskiego, który w tym meczu zasłynął zepsuciem fenomenalnej okazji na zdobycie gola w pierwszej połowie.

• Pietrowski na wiwat, na odwal, bez celu, bez sensu. Na oko jakieś sześć metrów na bramką, można powiedzieć, że podwyższenie.

• Krachunov pod presją wykopał piłkę w aut, po chwili wyniknął z tego rzut rożny.

• I mamy zmianę w szeregach gości. Brzyski na boisku, zszedł z niego Adrian Danek.

• Basta prostopadle w stronę Kolewa. Niecelnie.

• Jagiełło spróbował zaskoczyć Gliwę z daleka, ale golkiper odbił piłkę na rzut rożny.

• Trochim kropnął z dystansu, zabrakło mu niedużo.

• Początek drugiej połowy może nie jest aż tak słaby, jak pierwszej, ale generalnie gra nie porywa.

• Teraz centra z drugiej strony - na miejscu był pewnie interweniujący Rusov.

• Niezłe zagranie w kierunku Valencii, ten jednak był na ofsajdzie.

• Dobra wrzutka Jankowskiego, do piłki ruszył Valencia, uderzył głową, lecz było to zbyt lekkie uderzenie.

• Grzegorz Baran wraca na boisko! Zmienił spodenki, głowę ma opatrzoną, kapitan Sandecji nie poddaje się. Brawa dla doświadczonego pomocnika.

• Już gramy, gra Papadopulos, zaś Baran jest pod opieką medyczną za linią boczną. Goście chwilowo w dziesięciu.

• Głowami zderzyli się Baran i Papadopulos, ten pierwszy jest dość mocno zakrwawiony, zaraz najpewniej opuści boisko. Lepiej wygląda Czech, będzie prawdopodobnie kontynuował grę.

• Druga połowa już trwa.

• Przerwa! Po katastrofalnym początku, druga część połowy była dużo lepsza. Piast 1, Sandecja 1. Wracamy za około kwadrans.

• Gol uznany! Cetnarski, 1:1!

• Cetnarski oddał strzał, piłka odbiła się od słupka i zatańczyła na linii bramkowej! Gra wstrzymana, najprawdopodobniej do akcji wkroczy VAR. Z powtórek wynika, że bramka na 90% była.

• Krachunov dobrze naprawił swój błąd i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Szarża Valencii na lewym skrzydle zakończona najpierw zablokowanym podaniem, a później groźnym strzałem. W tej drugiej sytuacji pewnie interweniował Gliwa.

• Niezła wrzutka Jagiełło z rzutu wolnego, ale Papadopulos nie sięgnął futbolówki.

• Kolewowi zabrakło kilkunastu centymetrów, by sięgnąć piłki po podaniu wzdłuż bramki.

• I akcja z drugiej strony! Strzał jednego z gości dobrze odbił jednak Rusov.

• Dramatycznie zachował się Jankowski. Napastnik Piasta biegł samemu od połowy boiska, mógł zrobić wszystko, by zdobyć gola, a zamiast tego leciutko kopnął w Gliwę. Fatalnie zrobił to zawodnik gospodarzy.

• Krachunov powstrzymał walczącego w ataku Papadopulosa.

• Może gol dla Piasta sprawi, że tempo meczu wzrośnie. Oby!

• Piast na razie stwarzał zagrożenie tylko po wrzutach z autu. Wreszcie to zaprocentowało! Dziczek wrzucił, Sedlar został kompletnie odpuszczony przez rywali, miał dużo miejsca i czasu, z czego bezlitośnie skorzystał. Gliwa bez szans, 1:0!

• GOOOOL! Sedlar!

• Jagiełło ładnie poszedł lewym skrzydłem, ale swoją akcję zakończył katastrofalnym dośrodkowaniem.

• No, wreszcie coś! Świetnie w powietrze wyszedł Krachunov po wrzutce z rzutu rożnego, dobrze uderzył, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki Rusova!

• Ofiarnie Konczkowski we własnym polu karnym. Dobra interwencja byłego piłkarza Ruchu.

• Dziczek wrzucił z rzutu rożnego, do futbolówki dopadł Korun, lecz nie zdołał oddać strzału.

• O ile można coś pozytywnego powiedzieć o kimkolwiek, to całkiem nieźle w środku pola radzi sobie Sedlar, dotychczas kojarzony raczej z grą w bloku defensywnym.

• Wrzutka Mraza i strzał głową Pitera-Bucko kilka metrów nad bramką.

• Korun sfaulował Kolewa i dostał za to żółtą kartkę.

• W włoskiej Serie B czerwoną kartkę dostał obrońca Cremonese - Francesco Renzetti. To informacja tak wartościowa, jak gra obu zespołów przez te dwadzieścia minut. Panowie, budzimy się!

• Rozpaczliwa dość wrzutka Danka, skrzydłowy gości nie miał wiele miejsca, przez co nikt nie dopadł do lecącej piłki.

• Ruszył Dudzic, lecz ładnie do linii odprowadził go Hebert. Od bramki Rusov.

• O poziomie meczu niech świadczy dyskusja komentatorów o lewych obrońcach na świecie, w tym o "bardzo słabym w obronie Marcelo". No, i może jeszcze strzał Sedlara gdzieś na wysokości szesnastego rzędu krzesełek za bramką Gliwy.

• Znów gospodarze starali się stworzyć zagrożenie po rzucie z autu, ale czujność zachował Michał Gliwa.

• Delikatnie mówiąc, mało na razie klarownych okazji. W sumie to zero.

• Sedlar ostro potraktował Trochima, pomocnik gości cierpi z bólu, a sędzia Złotek nawet nie wyciągnął kartki. Osobliwa decyzja arbitra.

• Papadopulos zbyt lekko w stronę Jankowskiego, piłkę przechwycił Gliwa.

• Aktywny Valencia na skrzydle, lecz nie dał mu poszaleć Mraz.

• Było groźnie po wrzucie z autu w pole karne gości, na strzał czaił się Sedlar, padł w szesnastce, lecz gwizdek sędziego Przybyła milczał. Cóż, mamy na stadionie VAR, a arbiter nie skorzystał z tej możliwości, choć wydawało się, że faul mógł być.

• Wrzutka w stronę Papadopulosa, lecz nawet dla rosłego snajpera było to zbyt wysokie dośrodkowanie.

• Próbował stworzyć zagrożenie Valencia, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Zaczynamy!

• Na papierze spotkanie nie zapowiada się emocjonująco, ale Ekstraklasa lubi płatać figle, dlatego miejmy nadzieję, że ujrzymy ciekawy mecz. Piłkarze lada moment wejdą na plac gry.

• Dla Piasta kolejna dziś okazja, by wydostać się ze strefy spadkowej. Sandecja z kolei może - w razie zgarnięcia trzech punktów - zakotwiczyć pewnie w górnej części tabeli. Przed przerwą na kadrę gliwiczanie przegrali 0:1 w Zabrzu, a Sandecja podzieliła się punktami ze Śląskiem.

• Ławka Piasta: Kurek, Rugasević, Vranjes, Gojko, Mak, Angielski, Barisić

Ławka Sandecji: Radliński, Kuban, Gałecki, Brzyski, Kasprzak, Piszczek, Korzym

• Znane są już składy obu drużyn, widoczne po prawej stronie. Bez większych niespodzianek, choć warto zwrócić na obecność w składzie gości Cetnarskiego. Wciąż nieobecny jest za to Dawid Szufryn.

• Sobota, zbliża się 15:30, a to oznacza, że czas na Ekstraklasę. Zapraszamy na relację ze spotkania Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz!

Zdjęcie autora materiału

©ARC

Dwie porażki 0:1 - z Arką Gdynia u siebie i z Górnikiem Zabrze na wyjeździe. Taki bilans ma zespół Piasta Gliwice od momentu przejęcia go przez Waldemara Fornalika. Trzecie próba byłego selekcjonera już w sobotę - o 15.30 Piast rozpocznie na Okrzei mecz z Sandecją Nowy Sącz.

©ARC

Przerwa na mecze reprezentacji upłynęła w Gliwicach pracowicie.

- Celowo zrezygnowaliśmy z rozegrania sparingu. Ten zespół potrzebował ukierunkowanych treningów - stwierdził trener Piasta Waldemar Fornalik. - Ciężko pracowaliśmy i widzę po piłkarzach jak bardzo chcą już wybiec na boisko. Mecz z Sandecją będzie bardzo trudny, w tym zespole gra przecież wielu doświadczonych zawodników, ale moja drużyna pokaże dziś wielkie zaangażowanie i liczę, że to przełoży się na punkty.

Piast wystąpi w tym meczu bez kontuzjowanych Gerarda Badii i Konstantina Vassiljewa oraz pauzującego za czerwoną kartkę bramkarza Jakuba Szmatuły, w Sandecji nie zagrają leczący urazy Maciej Małkowski i Dawid Szufryn.

- Na pewno kadrowa sytuacja nie jest optymalna, pole manewru mamy zawężone, ale musimy sobie z tym poradzić. Zresztą wszyscy piłkarze czekają na swoją szansę i gdy ją dostają chcą ją wykorzystać - mówi Fornalik.

Oba zespoły grały dotychczas ze sobą w I lidze, wykorzystując atut własnego boiska. W obecnym Piaście występuje były zawodnik Sandecji Adam Mójta.

Mecz Piast - Sandecja poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka, który będzie miał do dyspozycji system VAR.

Relację na żywo z meczu Piast - Sandecja przeprowadzi nSport, natomiast tekstową relację live nasz portal gol24.pl.