Piast - Raków 1:1. Trener Latal sprawdzał dwie jedenastki gliwiczan

W I połowie sparingu z Rakowem kontuzji doznał Brazylijczyk Hebert
W I połowie sparingu z Rakowem kontuzji doznał Brazylijczyk Hebert Maciej Gapinski
Przygotowujący się do kwalifikacji do Ligi Europejskiej piłkarze Piasta Gliwice zremisowali z Rakowem Częstochowa 1:1 w meczy sparingowym rozegranym w Gliwicach. Spotkanie było zamknięte dla mediów i kibiców, a trener Radoslav Latal przetestował w nim dwie jedenastki.

Prowadzenie dla gliwiczan zdobył Maciej Jankowski wykorzystując dośrodkowanie Bartosza Szeligi. Częstochowianie wyrównali tuż po przerwie, gdy Tomasz Płonka minął Marcina Pietrowskiego i posłał piłkę do siatki obok interweniującego Jakuba Szmatuły.

W I połowie kontuzji doznał Hebert. Brazylijczyk musiał opuścić boisko, ale uraz nie jest groźny. Po przerwie na murawie pojawił się najnowszy nabytek Piasta Edvinas Girdvainis. Litwin ostatnio grał w hiszpańskiej Marbelli FC.

Zawodnicy walczyli w dużym upale i dlatego sędzia dwukrotnie zarządzał przerwę w grze na uzupełnienie płynów. To był przedostatni letni sparing piłkarzy Piasta.

Na trybunach Stadionu Miejskiego był obecny jeden z trenerów IFK Goeteborg. Szkoleniowiec Szwedów podglądał Piasta, z którym IFK będzie rywalizował w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Mecze zaplanowano na 14 i 21 lipca.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki 1:0 Maciej Jankowski (26), 1:1 Tomasz Płonka (47)

Piast I połowa: Rusov - Sedlar, Korun, Hebert - Mraz, Pietrowski, Murawski, Szeliga - Zivec - Jankowski, Barisić.

Piast II połowa: Szmatuła - Korun, Pietrowski, Girdvainis - Moskwik, Sapała, Bukata, Badia, Mokwa - Mak, Budzik.