PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 ZDJĘCIA Popisowy ostatni set

Paulina Musialska
Aluron Virtu Zawiercie - MKS Będzin
Aluron Virtu Zawiercie - MKS Będzin Paulina Musialska
W sobotę odbyły się siatkarskie derby Zagłębia. Aluron Virtu Warta Zawiercie podjął we własnej hali MKS Będzin. Chociaż przyjezdni wygrali pierwszego seta, to zawiercianie cieszyli się z trzech punktów w meczu. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia partia, gdzie gospodarzom wychodziło prawie wszystko. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W sobotę (2 grudnia) hala przy ul. Blanowskiej w Zawierciu ponownie szczelnie wypełniła się kibicami. Tym razem Aluron Virtu Warta Zawiercie podjął w niej MKS Będzin.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Chociaż MKS Będzin był w stanie wyjść na trzypunktowe prowadzenie (7:10), to zawiercianie bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (10:10). Wtedy na zagrywce pojawił się Jonah Seif, który sprawiał swoim rywalom spore problemy w przyjęciu. Przewaga będzinian rosła (14:10), a gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali. Chociaż zawiercianie dobrze ustawiali blok, to i tak mieli problem z zatrzymaniem gości. Problemy z przebicie, się przez blok miał Grzegorz Bociek. Nic dziwnego, że przy stanie 16:19 Emanuele Zanini zdecydował się na wprowadzenie na boisko Łukasza Kaczorowskiego. W końcówce seta atomowymi zagrywkami straszył Zlatan Jordanow, a w ataku nadal nie do zatrzymania był Rafał Faryna. Dzięki temu goście mogli cieszyć się z wygranej do 22.

W drugiej partii oba zespoły długo toczyły walkę "punkt za punkt" i żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na prowadzenie większe niż jedno "oczko". W drużynie gospodarzy ogromne problemy ze skończeniem ataku miał Grzegorz Bociek, a ciężar gry musiał wziąć na siebie Hugo de Leon. Grzegorz Pająk starał się również jak najwięcej grać środkiem, gdzie świetnie spisywał się zarówno Łukasz Swodczyk, jak i David Smith. W drużynie z Będzina w ataku skuteczny był natomiast Rafał Faryna. W końcówce seta zagrywka Hugo de Leona sprawiła ogromne problemy przeciwnikom, a cenne punkty zdobył Matej Patak. Pozwoliło to gospodarzom na wypracowanie dwóch punktów przewagi (20:18). Chociaż ta zaliczka była niewielka, to okazała się wystarczająca do wygrania tego seta 25:23.

Trzeci set wyglądał prawie identycznie jak druga partia. Oba zespoły walczyły o każdy punkt i nie pozwalały rywalom wypracować przewagi. Gdy w połowie seta na zagrywce pojawił się Łukasz Swodczyk, zaczęły się problemy będzińskiego zespołu. Zawiercianie skutecznie grali blokiem i pamiętali o asekuracji. W ataku w końcu odblokował się Grzegorz Bociek. Przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu punktów (21:16), a z rytmu wytrąciła ich dopiero przerwa, o którą poprosił Stelio Derocco. Kłopoty okazały się przejściowe, a zawiercianie nie roztrwonili sporej przewagi. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Zawiercianie świetnie rozpoczęli czwartego seta. MKS Będzin miał duże problemy w dobrym przyjęciu zagrywki Grzegorza Pająka. Pozwalało to na skuteczne ustawianie bloku. Dobra gra zawiercian powodowała, że przyjezdni popełniali mnóstwo błędów własnych. Psuli zagrywki, atakowali w taśmę oraz wpadali w siatkę. Wszystko to przekładało się w wynik na tablicy, który wskazywał na pięciopunktowe prowadzenie Aluron Virtu Warty Zawiercie (10:5). Od tego momentu zawiercianom wychodziło prawie wszystko. Sprzyjało im również szczęście. Grzegorz Bociek zanotował asa serwisowego, bo... ustrzelił stojącego poza boiskiem Rafaela Araujo. Na tablicy pojawił się wynik 18:11. Set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie 25:17. Tym samym zawiercianie cieszyli się z wygranej w całym meczu 3:1.