PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów 3:0 Sensacja w Zawierciu. Kibice bawią się znakomicie ZDJĘCIA

Paulina Musialska
PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów 3:0
PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów 3:0 Paulina Musialska
W niedzielę (14.01) na beniaminka PlusLigi czekało trudne zadanie. Aluron Virtu Warta Zawiercie podejmował we własnej hali PGE SKRĘ Bełchatów, czyli obecnego wicemistrza Polski. Zawiercianom udało się sprawić ogromną niespodziankę. Pokonali rywali 3:0. Kibice klubu z Zawiercia byli w fantastycznym nastroju! ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W niedzielę, 14 stycznia, Aluron Virtu Warta Zawiercie podjął we własnej hali PGE SKRA Bełchatów. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców, a bilety wyprzedały się w kilkanaście minut. Bełchatowian wspierał natomiast doping grupy ok. 60 sympatyków klubu. Chociaż faworytem tego meczu był wicemistrz Polski, to beniaminek PlusLigi sprawił w tym meczu ogromną niespodziankę.

Początek meczu miał dosyć wyrównany przebieg. Dobra zagrywka Hugo de Leona pozwoliła jednak na ustawianie skutecznego bloku i zatrzymanie zawodników SKRY. Gdy przewaga Aluron Virtu Warty Zawiercie osiągnęła cztery "oczka" (9:5), o czas poprosił trener przyjezdnych. SKRA Bełchatów zaczęła odbudowywać straty, gdy na zagrywce pojawił się Bednorz. Zawodnik gości zanotował dwa asy serwisowe, a przewaga zawiercian znacznie stopniała (10:9). Od tego momentu rozpoczęła się walka "punkt za punkt", a żadna z drużyn przez długi czas nie mogła wyjść na wyższe prowadzenie. W pierwszym secie mocnym punktem gospodarzy był przede wszystkim blok. To właśnie dzięki temu elemetentowi rywale nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Zawiercianie zachowali więcej "zimnej krwi" w końcówce seta i wygrali 26:24.

Gospodarze świetnie rozpoczęli także drugiego seta. Dobra zagrywka Grzegorza Pająka sprawiała rywalom ogromne problemy w przyjęciu. Na tablicy pojawił się wynik 5:1, a o czas poprosił trener gości. Nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, a asem serwisowym popisał się Matej Patak. Wysokie prowadzenie gości powodowało, że przyjezdni zaczęli popełniać błędy własne. Mariusz Wlazły najpierw popsuł zagrywkę, a chwilę później zaatakował prosto w antenkę (10:4). Goście przez cały czas próbowali zmniejszyć swoją stratę do rywali. Gospodarze dobrze grali w obronie i walczyli o każdą piłkę. W ataku praktycznie nie do zatrzymania był Grzegorz Bociek. Nagle w drużynie Aluron Virtu pojawiły się bardzo duże problemy z przyjęciem. Zawiercianie nie mogli wyprowadzić ataku, a goście z Bełchatowa bez wahania wykorzystywali kontataki. Przewaga gospodarzy stopniała do dwóch punktów (18:16), a o czas poprosił Emanuele Zanini. Przerwa przyniosła oczekiwany efekt, a zawiercianie ponownie zaczęli punktować. Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał w drugim secie 25:21.

PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów ...

Na początku trzeciej partii trudno było wskazać, który zespół będzie mógł cieszyć się z wygranej. Walka była bardzo wyrównana. W drużynie gości dobrze spisywał się Bartosz Bednorz. Zawiercianie mogli natomiast liczyć na skuteczność Davida Smitha oraz atomową zagrywkę Michała Żuka. Przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie dwukrotnie ustrzelił Kacpra Piechockiego, a przewaga gospodarzy wzrosła do czterech punktów (11:7). W trzecim secie zawiercianom wychodziło prawie wszystko. Dobrze grali zarówno w ataku, jaki i obronie. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:19. Tym samym zawiercianie cieszyli się z wygranej w całym meczu 3:0.