PlusLiga. MKS Będzin GKS Katowice 2:3. GKS Katowice wygrywa w Sosnowcu z MKS-em Będzin ZDJĘCIA

MKS Będzin GKS Katowice 2:3
MKS Będzin GKS Katowice 2:3 Marzena Bugała-Azarko
W meczu 20. kolejki PlusLigi MKS Będzin przegrał z sąsiadem zza miedzy GKS-em Katowice 2:3. Podopieczni Piotra Gruszki oddali się nieco od strefy zagrożonej spadkiem, spychając do niej będzinian. MVP odebrał Karol Butryn z GKS-u, który zdobył 26 punktów.

W październiku w katowiczanie wygrali u siebie 3:0, w rewanżu w Sosnowcu też byli górą, ale wygrali tylko 3:2.

- Szkoda, że nie udał na się rewanż, tym bardziej, że mieliśmy mocne wsparcie naszych kibiców – powiedział po meczu atakujący gospodarzy Rafael Araujo.

Od początku, oprócz drugiego seta, mecz był zacięty i wyrównany. W końcówce pierwszego seta katowiczanie wypracowali sobie trzypunktową przewagę, której nie oddali już do końca.

Uśpieni prowadzeniem siatkarze z Katowic pozwolili wrócić do gry gospodarzom. Niewidoczny i mało skuteczny w pierwszym secie Rafael Araujo wreszcie złapał swój rytm i blok GKS-u miał z nim wiele problemu. Dodatkowo katowiczanie mieli problem z przyjęciem zagrywki i skończyło się katastrofą. MKS wygrała partię 25:14!

Kibice wiedzieli jednak, że to nie koniec emocji. Po przerwie oglądali na parkiecie znowu zaciętą walkę o każdy punkt. W połowie seta katowiczanie zbudowali sobie niewielką przewagę i tak jak w pierwszej odsłonie dowieźli ją do końca. Podopieczni Piotra Gruszki, choć bardzo się starali, nie poszli za ciosem i pozwolili siatkarzom z Będzina wyrównać stan meczu. O zwycięstwie decydował tie break.

Decydującego seta lepiej rozpoczęli gospodarze i prowadzili, ale nie wytrzymali presji i popełnili kilka błędów, bardzo kosztownych błędów, po których ze zwycięstwa cieszyli się katowiczanie.

- To było dla nas ważne zwycięstwo, na trudnym terenie z wymagającym rywalem - stwierdził po meczu trener GKS-u Piotr Gruszka. - Teraz przed nami kolejne mecze, bardzo ważne, sezon jest dla nas dalej otwarty i myślę że teraz pójdziemy do przodu -dodał szkoleniowiec katowickiej drużyny.

MKS Będzin - GKS Katowice 2:3 (23:25, 25:14, 21:25, 25:21, 12:15)

MKS Będzin: Seif, Waliński, Ratajczak, Araujo, Klobucar, Grzechnik, Potera (libero) oraz Faryna, Kozub, Peszko, Jordanow

GKS Katowice: Komenda, Quiroga, Kohut, Butryn, Sobański, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Kalembka, Kapelus, Fijałek, Witczak, Stelmach, Mariański (libero).