Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3. Beniaminek zbiera skalpy [RELACJA]

I liga, odra opole - rakow czestochowa, w czerwonej koszulce na pierwszym planie mateusz peronski odra opole, fot. slawomir jakubowski nto brak
Sześć zwycięstw w ośmiu meczach - takim znakomitym bilansem na półmetku rozgrywek Nice I ligi legitymuje się beniaminek z Częstochowy.

W niedzielę Raków wrócił z kolejnym skalpem - z Siedlec, gdzie wygrał zdecydowanie i to pomimo zmarnowania rzutu karnego. Co ciekawe: Pogoń to ekipa najsłabsza na własnym stadionie (tylko jedno zwycięstwo w ośmiu próbach), więc wynik nie powinien stanowić niespodzianki.

W 26 minucie Daniel Świerblewski zagrał ręką we własnym polu karnym, ale Rafał Misztal obronił jedenastkę wykonywaną przez Rafała Figiela. Dziewięć minut później było już jednak 1:0 dla gości, gdy Hubert Tomalski wykorzystał dokładne podanie Piotra Malinowskiego.

„Malina” był zresztą w swoim zespole jedną z pierwszoplanowych postaci. To on w 83 minucie przy asyście Jose Embalo uspokoił sytuację w momencie, gdy Pogoń była coraz bliższa wyrównania, a Mateusz Lis kolejnymi interwencjami potwierdzał wysoką dyspozycję.

To trafienie zdecydowanie odebrało gospodarzom wiarę w sukces, a kropkę nad i postawił w doliczonym czasie gry Jakub Łabojko po kolejnej kontrze, w której kluczowe okazało sie podanie Embalo.

Częstochowianie mają nadzieję, że wyniki zespołu wpłyną na władze miasta, które po zadymie urządzonej przez szalikowców Rakowa na stadionie Ruchu Chorzów wypowiedziały klubowi umowę, na mocy której w zamian za promocje miały przekazać beniaminkowi I ligi pół miliona złotych. Co więcej, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk chce od kluby 100.000 zł odszkodowania za „antypromocję”, jaka był wspomniany incydent. W miniony piątek list do niego, ze wsparciem dla Rakowa, napisał Zbigniew Boniek.

Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)