Polska - Kazachstan 4:2 [ZDJĘCIA] Pierwsza wygrana Polek w katowickich MŚ w hokeju na lodzie

Polki odniosły pierwsze zwycięstwo w MŚ w Katowicach pokonując Kazachstan
Polki odniosły pierwsze zwycięstwo w MŚ w Katowicach pokonując Kazachstan Arkadiusz Gola/Polskapresse
Polskie hokeistki odniosły pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata U18 Dywizji 1B rozgrywanych w Katowicach. Biało-czerwone pokonały na Jantorze Kazachstan 4:2 (2:0, 0:1, 2:1). Bramki dla podopiecznych trenera Grzegorza Klicha zdobyły Klaudia Kaleja 2 (13, 59), Karolina Churas (18) i Natalia Kamińska (52).

Zwycięstwo i porażkę mają na swoim koncie polskie hokeistki biorące udział w rozgrywanych w Katowicach mistrzostwach świata do lat 18 Dywizji 1B. Po inauguracyjnej porażce z Dunkami 0:2 wczoraj Biało-Czerwone pokonały na Jantorze Kazachstan 4:2 (2:0, 0:1, 2:1).

W przeciwieństwie do meczu z Dunkami tym razem Polki potrafiły utrzymać nerwy na wodzy i w całym spotkaniu zarobiły 10 minut kary. W swoim pierwszym pojedynku Polki po końcowej syrenie wdały się w bójkę z rywalkami i w sumie dostały aż 96 karnych minut. Dziś w katowickich MŚ jest dzień przerwy.