Polska – Serbia 0:3. Polacy bez wygranego seta w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w USA

Trener siatkarzy Vital Heynen.
Trener siatkarzy Vital Heynen. fot. sylwia dabrowa / polska press
W ostatnim swoim meczu turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w USA Polska przegrała z Serbią 0:3. Wszystkie sety skończyły się porażkami Biało-Czerwonych 23:25.

W turnieju rozgrywanym w Hoffman Estates koło Chicago Polacy przegrali z Iranem 0:3. Taki samym wynikiem zakończył się ich mecz z USA. Po nim podopieczni trenera Vitala Heynena mieli trochę ponad 15 godzin na regenerację przed spotkaniem Serbią.

Pierwszy set z Serbami zaczął się nieźle dla Biało-Czerwonych, bo prowadzili 10:7. Dobrze atakował Bartosz Kurek, a po bloku Fabiana Drzyzgi było 14:11 dla Polski. Polska drużyna miała też trzy punkty przewagi przy stanie 16:13. Serbia wzięła się do roboty i wyszła na prowadzenie 18:17. Wprawdzie mieliśmy jeszcze remis 19:19, jednak Serbowie pierwszego setbola mieli przy wyniku 24:21. Polacy odrobili jeszcze dwa punkty, ale przegrali 23:25 po nieudanej zagrywce Mateusza Bieńka.

W drugim secie Polacy przegrywali 4:7, jednak opanowali sytuacje i było 8:8, następnie 12:12. Serbowie ponownie odskoczyli na trzy punkty - 15:18, jednak to nie był koniec emocji. Biało-Czerwoni nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 19:18, 20:18 i 22:19. Polska drużyna nie wykorzystywała szans w ataku i zrobiło się 22:22. Świetną partię rozgrywał Aleksander Atanasijević. Wprawdzie było jeszcze 23:22 dla Polski, ale znów wypuściliśmy seta. W ostatniej akcji Kurek w bloku dotknął siatki i znów skończyło 23:25.

Polakom zaglądała w oczy trzecia porażka bez wygranego seta. Zaczęli trzecią partię od prowadzenia 4:1 po asie serwisowym Kurka. Serbowie szybko odwrócili wynik i mieli 13:9, utrzymując kilkupunktową przewagę. Zryw polskich siatkarzy dał im punkt przewagi – 20:19. Chwilę wcześniej na boisku pierwszy raz w turnieju w USA pojawił się libero Kacper Piechocki. Przy stanie 22:24 Serbowie mieli pierwszą piłkę meczową. Mecz skończył się autowym blokiem Polaków.

Po turnieju w USA Polska ma 8 zwycięstwa i 4 porażki.

Siatkarska Liga Narodów. Polska – Serbia 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Polska: Drzyzga, Kurek, Szalpuk, Kochanowski, Kwolek, Bieniek, Żurek (libero) - Bednorz, Schulz, Łomacz, Lemański, Piechocki (libero).

Kamil Glik jedzie na Mundial: Lekarz zdradził szczegóły