Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra o złoto. Znamy...

Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra o złoto. Znamy terminarz finałów PLK

(jp)

Gazeta Pomorska

Polski Cukier Toruń po drodze do finału wyeliminował Rosę Radom i Czarnych Słupsk. ©Łukasz Capar

Nie było sensacji w decydującym meczu w Zielonej Gorze. Stelmet pokonał Stal Ostrów i zmierzy się o złoto z Twardymi Piernikami.

Stelmet we własnej hali trzy razy budował dwucyfrową przewagę. Ostrowianie dwa razy odrabiali straty, ale w ostatniej kwarcie zmęczeni goście już nie byli w stanie zdobywać punktów. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 95:71, a wynik ostatniej kwarty (27:6) mówi praktycznie wszystko o tym meczu.

Teraz halę CRS w Zielonej Górze spróbuje zdobyć Polski Cukier. Torunianie muszą wygrać choć raz na wyjeździe, żeby sięgnąć po mistrzostwa. Dwa pierwsze mecze w czwartek i sobotę.

Terminarz finałów

mecz 1 w dniu 1 czerwca (czwartek) - Zielona Góra, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport

mecz 2 w dniu 3 czerwca (sobota) - Zielona Góra, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport Extra

mecz 3 w dniu 6 czerwca (wtorek) - Toruń, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport

mecz 4 w dniu 8 czerwca (czwartek) - Toruń, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport

ew. mecz 5 w dniu 10 czerwca (sobota) - Zielona Góra, godz. 11.30 (studio), 12.00 (mecz), Polsat Sport

ew. mecz 6 w dniu 13 czerwca (wtorek) - Toruń, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport

ew. mecz 7 w dniu 15 czerwca (czwartek) - Zielona Góra, godz. 17.20 (studio), 17.45 (mecz), Polsat Sport Extra