Rio 2016: Polska - Iran [GDZIE OGLĄDAĆ, TRANSMISJA TV, ONLINE]

Tomasz Kuczyński, AIP
W drugim swoim meczu turnieju olimpijskiego siatkarzy w Rio Polska zagra dziś z Iranem. Początek o godz. 22.05. TUTAJ na dzeinnikzachodni.pl znajdziesz relację LIVE z meczu Polska - Iran.

Polacy w pierwszym meczu pokonali Egipt 3:0. Dziś przeciwnik będzie znacznie trudniejszy.

– We wtorek będzie fajna okazja sprawdzić, na jakim etapie jesteśmy w tym turnieju i czy gramy już na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć i będziemy walczyć o zajęcie pierwszego miejsca w grupie – mówi Bartosz Kurek, który obok Michała Kubiaka był najskuteczniejszym zawodnikiem w starciu z Egiptem.

Mecze z czołowym azjatyckim zespołem najczęściej są bardzo zacięte, z ostatnich siedmiu aż cztery zakończyły się w tie-breaku, a grane na przewagi sety też nie są rzadkością. – Wiadomo, że to bardzo wymagający rywal. Na pewno ten przeciwnik jest znacznie bardziej wymagający niż pierwszy – mówi Grzegorz Łomacz.

– Na pewno rywal poważniejszy, ale uważać tutaj trzeba na każdego przeciwnika, żeby nie stracić choćby seta. Wiadomo, że im krócej jesteśmy na boisku, tym lepiej – dodaje Fabian Drzyzga.

Polscy gracze sprawiają wrażenie pewnych siebie, ta pewność, nieobecna przynajmniej od bardzo pechowo przegranego turnieju o Puchar Świata w ubiegłym roku, aż z nich bije. – W zespole jest świetna atmosfera i cieszy nas każdy punkt, każdy set i każde zwycięstwo, a skala trudności przeciwnika nie jest ważna – mówi Drzyzga. – Przyjechaliśmy tutaj, żeby wygrać z każdym. I każdego przeciwnika szanujemy dokładnie tak samo.

Rozgrywający polskiej drużyny, który podobnie jak ośmiu pozostałych jego kolegów (wszyscy oprócz Kubiaka, Kurka i Piotra Nowakowskiego) debiutuje w tym roku na igrzyskach, zapewnia, że stresu nie było. – Za to nie mogliśmy się doczekać tego spotkania. Siedzimy tutaj już ponad dwa tygodnie i już naprawdę w ostatnich dniach każdy z nas myślał: Kiedy wreszcie ten mecz? O której? Za ile? Siedzenie i czekanie na mecz jest najnudniejsze i najtrudniejsze, a teraz się zaczął turniej i będzie łatwiej –nie kryje Drzyzga.

– Igrzyska olimpijskie są imprezą, na którą czekałem całe życie. Bardzo długo walczyliśmy w trzech turniejach, żeby tutaj przyjechać. Teraz tu jesteśmy i musimy czerpać z tego pełnymi garściami i wynosić z tego to, co jest najlepsze. A najlepsze są zwycięstwa - mówi Kubiak.

Iran w swoim pierwszym meczu przegrał z Argentyną 0:3. W trzecim spotkaniu "polskiej" grupy Rosja pokonała Kubę 3:1.

Mecz siatkarzy Polska - Iran o godz. 22.05. Transmisja w TVP1.