Ruch Chorzów przegrał ligowy mecz z Podbeskidziem 0:2. Górale nie rzucali słów na wiatr [WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA]

Ruch Chorzów przegrał ligowy mecz z Podbeskidziem 0:2
Ruch Chorzów przegrał ligowy mecz z Podbeskidziem 0:2 Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów przegrał ligowy mecz z Podbeskidziem 0:2. Powrót zimowej aury nie był sprzymierzeńcem Ruchu Chorzów. Niebiescy w 22. kolejce Nice I ligi przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Ruch pilnie potrzebuje punktów, ale z taką grą będzie o to bardzo trudno. Górale pozostają zespołem bez porażki, w pierwszych dwóch spotkaniach pokonali Stomil Olsztyn 1:0 i zremisowali z Chojniczanka 0:0.

Ruch Chorzów przegrał ligowy mecz z Podbeskidziem 0:2. Jeszcze dwa lata temu obie drużyny grały ze sobą w ekstraklasie. Podbeskidzie pożegnało się z najwyższą klasą rozgrywkową trochę przy udziale... Ruchu. Chorzowianie kosztem Górali znaleźli się w czołowej ósemce walczącej o mistrzostwo, Podbeskidzie z kolei musiało walczyć i utrzymanie i walkę tą przegrało z kretesem. W poprzednim sezonie za zapleczu ekstraklasy wylądowali także Niebiescy.

Jesienią w 5. kolejce Nice I Ligi Podbeskidzie wygrało 1:0 po bramce Dimityra Ilijewa z rzutu karnego. - Jedziemy po trzy punkty do Chorzowa - zapowiadali piłkarze z Bielska, nie rzucali słów na wiatr, a swój plan zaczęli realizować od pierwszych minut. Po 20 minutach Górale prowadzili w Chorzowie 1:0. Wcześniej reprezentant Łotwy Valerijis Sabala dwukrotnie w jednej akcji był bliski pokonania bramkarze Ruchu. Gospodarze to zlekceważyli i Sabala postanowił ich ukarać. Po rzucie rożnym pokonał Nikołaja Bankowa płaskim strzałem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło w Chorzowie Ruch 2:0

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2. Aura nie odst...

Chorzowianie na to uderzenie nie potrafili już odpowiedzieć i na przerwę schodzili przegrywając 0:1. Z taka gra trudno im będzie wydostać się z dna tabeli - psioczyli zmarznięci kibice.

W przerwie w szatni pozostał Vilim Posinković, jego miejsce zajął Paweł Wojciechowski. Ruch ruszył odważniej do ataku, jakby chciał szybko wyrównać, ale z bramki znowu cieszyli się goście. Po rzucie rożnym Nikołaj Bankow przegrał pojedynek z Mavrroudisem Bougaidisem i piłka wylądowała w siatce.

Chorzowianie nadal atakowali, ale nie potrafili zakończyć akcji celnym strzałem. Ich akcje kończyły się zazwyczaj przed polem karnym Podbeskidzia. Ponadto słabo spisywali się w obronie i w 55 minucie mogło być już po meczu. Po kolejnej szybkiej akcji Łukasz Sierpina podał do Dimitara Ilijewa. Piłka po uderzeniu Bułgara minimalnie minęła słupek.

Podbeskidzie kontrolowało już do końca przebieg gry i szukało kolejnych goli w szybkich kontrach. te jednak nie padłu, do siatki nie trafili także chorzowianie, choć mili kilka dobrych sytuacji. Najlepszej nie wykorzystał Wojciechowski w 90 minucie.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 Valerjas Sabala (20)
0:2 Mavroudis Bougaidis (50)

Ruch Bankow - Kowalski, Kowalczyk, Marković (85. Balicki), Kotus - Przybecki (64. Mello), Urbańczyk, Trojak, Walski, Posinković (46. Wojciechowski) - Majewski.

Podbeskidzie Leszczyński - Modelski, Bougaidis, Malec, 91. Paweł Oleksy - 11. Łukasz Sierpina, Palawandiszwili, Rakowski, Ilijew (71. Chmiel), Kozak (87. Wiktorski) - Sabala (85. Kostorz).