Sparingi Ekstraklasa: Piast przegrał z GKS Tychy 0:3 ZDJĘCIA

Sparing Piast Gliwice - GKS Tychy
Sparing Piast Gliwice - GKS Tychy Lucyna Nenow / Polska Press
Piast Gliwice przegrał w sparingu z pierwszoligowym GKS-em Tychy 0:3 (0:1). Wszystkie bramki dla tyszan strzelił Adrian Łuszkiewicz. Górnik Zabrze wygrał z Odrą Miasteczko Śląskie 5:0 (0:0).

Mecz rozegrano na boisku Carbo Gliwice bez udziału pubiczności.

Adrian Łuszkiewicz trafił do GKS Tychy w obecnym okienku transferowym z Miedzi Legnica.

W drużynie Piasta wystąpił Kacper Będzieszak, który wiosną był wypożyczony do BKS-u Stal Bielsko-Biała. Zmienił po przerwie Martina Koczkowskiego pozyskanego z Ruchu Chorzów.

Gliwiczanie mieli swoje okazje na bramki, ale Bartosz Szeliga strzelił w poprzeczkę (58. minuta), Sasa Żivec w słupek (67).

Piast Gliwice - GKS Tychy 0:3 (0:1)
0:1 Adrian Łuszkiewicz, (44), 0:2 Adrian Łuszkiewicz (46), Adrian Łuszkiewicz (75).

Piast: Rusov (46. Szmatuła) - Konczkowski (46. Będzieszak), Waleńcik (46. Korun), Hebert (46. Sedlar), Flis (46. Mójta) - Dziczek (46. Pietrowski), Vranjes (46. Okraszewski) - Gojko (46. Szeliga), Jagiełło (46. Żivec) - Krakowczyk (46. Badia), Papadopulos (46. Jankowski).

GKS Tychy: Dobroliński (46. Igaz) – Grzybek (81. Mańka), Tanżyna, Gancarczyk (81. Pańkowski), Szywacz – Błanik (63. Janasik), Matusiak, Łuszkiewicz (78. Fortuna), Szumilas (69. Piątek), Szewczyk (79. Jakubczyk) – Fidziukiewicz (63. Wróblewski).

Górnik Zabrze zagrał w Miasteczku Śląskim w meczu z okazji 95-lecia tamtejszej Odry. Beniaminek Lotto Ekstraklasy wygrał 5:0 (0:0).

Odra Miasteczko Śląskie - Górnik Zabrze 0:5 (0:0)

Dominik Lasik – 2 (46, 66), Erik Grendel (47), Kacper Maik (72), Dariusz Kamiński (90)

Górnik: Kuchta (70. Michalski) - Jaworski, zawodnik testowany, Wiśniewski, Zając - Grendel, Przybylski, Hajda, zawodnik testowany - Lasik, Trubeha. Grali także: Maik, Kamiński, zawodnicy testowani.