Sparingi I ligi. Grały nasze zespoły [AKTUALIZACJA]

Anna Kaczmarz
Do wznowienia rozgrywek na zapleczu ekstraklasy pozostały jeszcze trzy tygodnie. Zespoły wykorzystują ten okres by jak najlepiej się przygotować do ligowej rywalizacji. Oprócz treningów ważnym elementem w przygotowaniach są mecze sparingowe. Oto jak grały nasze zespoły.

Legionovia Legionowo - Raków Częstochowa 1:2 (0:1)
Gole dla Rakowa:
Krystian Wójcik (22), Damian Warchoł (74)
Raków: Lis - Duriska, Niewulis, Sołowiej, Łabojko, Figiel, Oziębała, Tomalski, Wójcik, Wróbel, Czerkas. Grali także: Kos, Góra, Mesjasz, Embalo, Mizgała, Warchoł oraz sześciu zawodników testowanych

W pierwszym sobotnim sparingu beniaminek I ligi Raków Częstochowa wygrał w Ząbkach z Legionovią Legionowo 2:1. Raków od kilku dni przebywa na obozie przygotowawczym w Zielonce pod Warszawą. Obóz potrwa do wtorku , następnie Raków powróci na Limanowskiego, a za tydzień w Puławach zmierzy się z tamtejszą Wisłą w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Spotkanie w Ząbkach rozpoczęło się od dwóch dogodnych sytuacji stworzonych przez podopiecznych trenera Marka Papszuna. Najpierw po podaniu Figla niecelnie uderzał Łabojko, a chwilę później ten pierwszy próbował pokonać bramkarza rywali uderzeniem sprzed "szesnastki". W 22. minucie Tomasz Wróbel zagrał prostopadłą piłkę do Wójcika, a były zawodnik Legionovii minął bramkarza i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka Rakowa. Wśród czerwono-niebieskich było pięciu zawodników testowanych, a w samej końcówce na placu gry pojawił się kolejny gracz sprawdzany przez sztab szkoleniowy.

Przeciwnicy drugą część rozpoczęli z animuszem. W 72. minucie podopieczni Mirosława Jabłońskiego doprowadzili do wyrównania, z którego nie cieszyli się zaledwie 120 sekund. Mizgała dośrodkował z lewej strony do Warchoła, a ten ustalił wynik meczu.

ROW Rybnik - Ruch Chorzów 3:1
1:0 [/b]Mariusz Muszalik (24), 2:0 Mariusz Muszalik (29-karny), 2:1 Vilim Posinković (33), 3:1 Mateusz Szatkowski (86)
ROW 1964 Rybnik: Rosa - Gojny, Bober, Jary, Krotofil, Jaroszewski, Muszalik, Spratek, Koleczko, Siwek, Brychlik.
Ruch: (I połowa) Miszczuk - Villafane, Horoszkiewicz, Zawal, Hołownia - Słoma, Bargiel, Mello, Sikora, Posinković - Arak. II połowa: Bankow - Komarnicki, Rutkowski, Toth, Pazio - Przybecki, Urbańczyk, Walski, Nowak, Siedlik - Posinković (60. Balicki)
.
Spotkanie z ROW-em Rybnik było generalnym sprawdzianem dla piłkarzy, których testuje Ruch Chorzów. W zespole Krzysztofa Warzychy zaprezentował sie między innymi pierwszy w historii Argentyńczyk Santiago Villafane.

Sporo nowych twarzy przełożyło się na chaos w grze. W II połowie doszło do zabawnego wydarzenia, gdy Mario Toth podał piłkę do Artura Balickiego, który... stał za linią boczną czekając na zmianę. Generalnie po zmianie stron Ruch zaprezentował formę niemal plażową i przegrał absolutnie zasłużenie 1:3.

Już przed meczem Ruch pożegnał Kolumbijczyka Ronald Solorzano, wcześniej zgrupowanie opuścił Hubert Tylec. Kolejne decyzje personalne zostaną podjęte po naradzie sztabu szkoleniowego.

Termalica Nieciecza - GKS Katowice 0:0
[b]GKS:
I połowa: Nowak - Klemenz, Kamiński, Midzierski, Frańczak (46. Mokwa) - Mandrysz (46. Słomka), Kalinkowski (46. Danielewicz), Zejdler, Foszmańczyk, Prokić (46. Ćerimagić) - Yunis.

Sparing GKS-u Katowice z Termalicą Nieciecza został przez gospodarzy utajniony i zamknięty dla obserwatorów. W zespole GKS-u testowany był Jakub Yunis z Sigmy Ołomuniec.

Trener Termaliki, Mariusz Rumak, zgodził się jedynie na ujawnienie nazwisk strzelców goli. Te jednak nie padły...

FC DAC 1904 Dunajska Streda - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
Marko Divković (9), Erik Pacinda (13), Filip Modorosi (77)

Podbeskidzie Bielsko-Biała Leszczyński - Jaroch (46. Sierczyński), Kujawa (46. Wiktorski), Magiera, Moskwik - Sobczak (46. Kozak), Hanzel (65. Deja), Ilijew (46. Rakowski), Podgórski (74. Matuszczyk), Sierpina - Kostorz (59. Oczko).

Piłkarze Podbeskidzia przebywają na zgrupowaniu na Słowacji. W drugim sparingu ponieśli druga porażkę. Górale do tej pory w sparingach nie wygrali, nie strzelili nawet bramki.

Materiał oryginalny: Sparingi I ligi. Grały nasze zespoły [AKTUALIZACJA] - Dziennik Zachodni