Turniej EIHC: Polska - Korea Płd. 6:5. Biało-czerwoni wygrali po dogrywce

W dziesiątym meczu z Koreą Płd. Polacy odnieśli siódme zwycięstwo
W dziesiątym meczu z Koreą Płd. Polacy odnieśli siódme zwycięstwo Maciej Gapinski
W swoim pierwszym meczu w turnieju Euro Ice Hockey Challenge reprezentacja Polski po dogrywce pokonała w Gdańsku Koreę Południową 6:5. Gola na wagę zwycięstwa na 11 sek. przed końcową syreną strzelił kapitan kary Marcin Kolusz. W piątek Biało-Czerwoni w hali Olivii zmierzą się z Ukrainą. Mecze podopiecznych trenera Jacka Płachty transmituje TVP Sport.

Polska w tym tygodniu grała już z Koreą Płd. w poniedziałek mecz sparingowy i pewnie wygrała 3:1. Wówczas Koreańczycy byli jednak zmęczeni długą podróżą do Europy. Wczoraj rywale odzyskali już świeżość i sprawili Biało-Czerwonym dużo więcej kłopotów.

Koreańczycy tradycyjnie już imponowali na lodzie szybkością i zwłaszcza w okresie gry w przewadze dominowali na lodzie. Dość powiedzieć, że w hali Olivii wykorzystali aż trzy okresy, gdy nasi hokeiści siedzieli na ławce kar. Polski zespół, w którym występowało sporo młodych zawodników walczył jednak do końca. Przegrywając 4:5 trener Jacek Płachta na 64 sek. wziął czas i wycofał bramkarza, choć wznowienie gry było w tercji środkowej. Ryzyko się opłaciło, bowiem po strzale z dystansu Damian Kapica na 40 sek. przed końcową syreną pokonał zasłoniętego bramkarza gości i doprowadził do wyrównania.

W dogrywce Polacy przez dwie minuty grali czterech na trzech, lecz nie potrafili tego wykorzystać potwierdzając, że nad grą w przewadze muszą jeszcze sporo popracować. Na 11 sek. przed końcem dogrywki w ogromnym zamieszaniu zwycięskiego gola zdobył jednak napastnik GKS Tychy Marcin Kolusz.

Polska-Korea 6:5 po dogrywce (1:2, 2:1, 2:2, d. 1:0)

Bramki 1:0 Krystian Dziubiński (4), 1:1 Sang Hoon Shin (15), 1:2 Hyun Min Ahn (19), 2:2 Mateusz Bepierszcz (24), 2:3 Jung Woo Jeon (28), 3:3 Mateusz Rompkowski (35), 4:3 Patryk Wajda (50), 4:4 Yeong Jun Jeo (52), 4:5 Jungwoo Jeon (56), 5:5 Damian Kapica (60), 6:5 Marcin Kolusz (65)

Polska: Murray - Bryk, Pociecha; Kolusz, Zapała, Guzik - Rompkowski, Ciura; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Kotlorz, Wajda; Chmielewski, Galant, Bepierszcz - Pastryk, Jaśkiewicz; Strzyżowski, Komorski, Fraszko oraz Krzemień

Kazachstan - Ukraina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)