Sport

    Turniej EIHC: Polska - Ukraina 5:1. Drugie zwycięstwo

    Turniej EIHC: Polska - Ukraina 5:1. Drugie zwycięstwo

    Tomasz Kuczyński

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    W czwartek Polska wygrała z Koreą, w piątek z Ukrainą.

    W czwartek Polska wygrała z Koreą, w piątek z Ukrainą. ©karolina misztal/polska press dziennik baltycki

    W drugim swoim meczu w turnieju EIHC w Gdańsku polscy hokeiści wygrali z Ukrainą 5:1. W sobotę podopieczni Jacka Płachty zagrają o pierwsze miejsce z Kazachstanem.
    W czwartek Polska wygrała z Koreą, w piątek z Ukrainą.

    W czwartek Polska wygrała z Koreą, w piątek z Ukrainą. ©karolina misztal/polska press dziennik baltycki

    W pierwszym swoim meczu gdańskiego turnieju Polska po dogrywce pokonała Koreę Południową 6:5. Gola na wagę zwycięstwa na 11 sekund przed końcową syreną strzelił kapitan kadry, napastnik GKS-u Tychy Marcin Kolusz. Biało-czerwoni przegrywali w tym spotkaniu 4:5. Trener Jacek Płachta na 64 sekundy przed końcem wziął czas i wycofał bramkarza, choć wznowienie gry było w tercji środkowej. Ryzyko się opłaciło, bowiem na 40 sekund przed końcową syreną Maciej Urbanowicz, minimalnie zmienił lot krążka po strzale Damiana Kapicy i doprowadził do wyrównania.


    W drugim spotkaniu, przeciw Ukrainie, poszło już znacznie łatwiej. Polskiej bramki tym razem strzegł Przemysław Odrobny (w czwartek bronił John Murray), który został pokonany, gdy Polacy prowadzili już 4:0. Na początku przeważali jednak Ukraińcy i stracona pierwsza bramka najwyraźniej wybiła ich z rytmu. W III tercji goście zmienili bramkarza. Polski zespół przetrwał w podwójnym osłabieniu i zadał kolejny cios – Patryk Wajda na 5:1.


    Turniej EIHC w Gdańsku

    Polska – Korea Południowa 6:5 po dogrywce (1:2, 2:1, 2:2, dogr. 1:0)
    1:0 Krystian Dziubiński (4), 1:1 Sang Hoon Shin (15), 1:2 Hyun Min Ahn (19), 2:2 Mateusz Bepierszcz (24), 2:3 Jung Woo Jeon (28), 3:3 Mateusz Rompkowski (35), 4:3 Patryk Wajda (50), 4:4 Yeong Jun Seo (52), 4:5 Jung Woo Jeon (56), 5:5 Maciej Urbanowicz (60), 6:5 Marcin Kolusz (65)

    Polska – Ukraina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
    1:0 Maciej Urbanowicz (11), 2:0 Kacper Guzik (18), 3:0 Filip Komorski (23), 4:0 Krystian Dziubiński (24), 4:1 Georgi Kicha (32), 5:1 Patryk Wajda (49)

    Polska: Odrobny - Bryk, Pociecha, Kolusz, Zapała, Guzik - Rompkowski, Ciura, Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Kotlorz, Wajda, Chmielewski, Galant, Bepierszcz - Pastryk, Jaśkiewicz, Strzyżowski, Komorski, Fraszko i Krzemień

    Czytaj więcej na:
    http://sport.trojmiasto.pl/Drugi-dzien-turnieju-w-hali-Olivia-n92544.html#tri


    Pozostałe wyniki: Kazachstan – Ukraina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1), Korea Płd. – Kazachstan 2:4 (1:1, 0:2, 1:2).

    W sobotę grają: Ukraina – Korea Płd. (godz. 14), Polska – Kazachstan (18, transmisja TVP Sport).

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela Ekstraklasy

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama