Turza lepsza od Gwarka, ale będzie jeszcze rewanż

W pierwszym meczu barażowym, którego stawką jest awans do III ligi mistrz grupy I Gwarek Tarnowskie Góry przegrał u siebie w Unią Turza (mistrz grupy II) 1:3. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 22 czerwca w Turzy o godzinie 18.

Mecz się ułożył po myśli piłkarzy Unii, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Strata bramki podrażniła gospodarzy i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Dawid Jarka. Radość piłkarzy Gwarka nie trwała jednak długo. Krótko przed gwizdkiem na przerwę gości ponownie na prowadzenie wyprowadził Paweł Kulczyk.

Druga połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu, choć obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. W środę Unia będzie broniła zaliczki wywalczonej w Tarnowskich Górach. Początek spotkania o godzinie 18.

Gwarek Tarnowskie Góry - LKS Unia Turza Śląska 1:2 (1:2)
0:1 Paweł Kulczyk (3), 1:1 Dawid Jarka (35), 1:2 Paweł Kulczyk (43), 1:2 Kulczyk 43 min.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
*Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!