Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:1. Arak już strzela dla Niebieskich

Jakub Arak strzelał gole dla Zagłębia, a teraz trafia dla Ruchu
Jakub Arak strzelał gole dla Zagłębia, a teraz trafia dla Ruchu Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali 1:1 w sparingu z Wisłą Kraków rozegranym w Myślenicach. Swojego premierowego gola w barwach Niebieskich strzelił w tym spotkaniu Jakub Arak. 21-letni napastnik latem został pozyskany przez chorzowian z Legii Warszawa, a wcześniej grał w Zagłębiu Sosnowiec.

Chorzowianie od początku spotkania rozgrywanego w ośrodku treningowym Wisły przejęli inicjatywę. Efektem ich przewagi był gol Jakuba Araka zdobyty strzałem głową w 11 minucie po dośrodkowaniu Pawła Oleksego.

- Cieszę się, że trafiłem do Ruchu. Bardzo mi odpowiada styl tej drużyny. W poprzednim sezonie obserwowałem zespół Niebieskich i jest on oparty na skrzydłowych, którzy kreują dużo sytuacji napastnikom, więc jest im trochę łatwiej się wybić. Mam nadzieję, że tak też będzie to wyglądało w tym sezonie – powiedział Arak przed kamerami TV Niebiescy i jak widać się nie pomylił.

Wisła doprowadziła do remisu w 23 minucie po jedenastce Zdenka Ondraska. Czech był faulowany w polu karnym przez Oleksego i sam wymierzył chorzowianom sprawiedliwość. Po tej bramce gra się wyrównała, a że im dłużej trwał mecz, tym bardziej upał dawał się we znaki piłkarzom, więc druga połowa nie obfitowała już w sytuacje strzeleckie.

W ekipie Ruchu zagrali w tym spotkaniu trzej testowani zawodnicy: słowacki stoper Pavol Farkas, bramkarz Arki Gdynia Jakub Miszczuk i pomocnik Pogoni Szczecin Michał Walski. W przyszłym tygodniu Niebiescy mają podpisać nowy kontrakt z Łukaszem Surmą. Bardzo blisko gry na Cichej są także Adam Pazio i Piotr Ćwielong.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)

Bramki 0:1 Jakub Arak (11- głową), 1:1 Zdenek Ondrasek (23-karny)

Ruch I połowa: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Farkas, Oleksy – Surma, Hanzel – Mazek, Lipski, Moneta – Arak.

Ruch II połowa: Skaba (68. Miszczuk) – Komarnicki, Cichocki, Farkas (68. Wagner), Koj – Urbańczyk (68. Bargiel), Iwański, Przybecki, Walski, Żmuda – Siedlik.