WTA Katowice Open 2016: Rosolska nie zagra w finale [WYNIKI SOBOTY]

Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
WTA Katowice Open 2016. W sobotę w Spodku rozgrywane są półfinały singla oraz półfinał debla z udziałem Alicji Rosolskiej.

AKTUALIZACJA, GODZ. 19.30

Słowaczka Dominika Cibulkova wygrała z Pauline Parmentier 7:5, 6:0 i w wielkim finale zagra z Włoszką Camilą Giorgi. Cibulkova w I secie prowadziła 5:2, ale Francuzka doprowadziła do remisu 5:5. Następne dwa gemy padły łupem Słowaczki, która poszła za ciosem i do zera wygrała drugiegoi seta.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17.30

Camila Giorgi została pierwszą finalistką WTA Katowice Open 2016. Włoszka wygrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko 6:4, 6:3. Giorgi grała w finale w Spodku również w 2015 i 2014 roku.

AKTUALIZACJA, GODZ. 15.32

Alicja Rosolska i Bytyjka Naomi Broady przegrały Japonkami Eri Hozumi i Miyu Kato 6:0, 4:6, 10:12.

AKTUALIZACJA, GODZ. 15.11

W meczu deblowym jest remis 1:1. Japonki wygrały drugiego seta 6:4.

AKTUALIZACJA, GODZ. 14.35

Alicja Rosolska i Bytyjka Naomi Broady wygrały pierwszego seta z Japonkami Eri Hozumi i Miyu Kato 6:0!

Zapowiedź

Zanim rozpoczną się sobotnie mecze singlowe, na kort w Spodku wyjdą uczestniczki półfinału debla. O finał zagrają Alicja Rosolska i Naomi Broady. Polsko-brytyjska para znalazła się w półfinale bez gry, bo Włoszka Karin Knapp i Marina Erakovic z Nowej Zelandii oddały mecz walkowerem (Knapp zgłosiła kontuzję nadgrarstka).

Rosolska i Broady zagrają z Japonkami Eri Hozumi i Miyu Kato. W finale czekają już Rosjanki Walentina Iwachnienko i Marina Mielnikowa.

W pierwszym półfinale singla wystąpią Łotyszka Jelena Ostapenko i Włoszka Camila Giorgi. W ćwierćfinałach Ostapenko wygrała z Timeą Babos z Węgier 7:6 (7-3), 2:6, 6:3. Trzysetowy mecz 1/4 finału miała też Giorgi. Ubiegłoroczna finalistka uporała się z Kirsten Flipkens z Belgii – 6:2, 5:7, 6:4. Giorgi grała też w finale w Spodku w 2014 roku.

Obecnie Ostapenko jest 38. na świecie, a Giorgi - 48. Jeszcze ze sobą nie grały.

W drugim półfinale zmierzą się Dominika Cibulkova i Pauline Parmentier. Francuzka pokonała Magdę Linette 6:2, 6:4. Słowaczka wygrała z Włoszką Francescą Schiavone 7:5, 6:1. Cibulkova jest 53. w rankingu WTA, a Parmentier dopiero 113. Stan ich rywalizacji to 3:1 dla Cibulkovej.

Bilety na półfinały i finały kosztują 90 i 140 zł (ulgowe 40 i 60 zł).

WTA KATOWICE OPEN 2016, PROGRAM GIER, 9.04

Godz. 14, półfinał debla: Alicja Rosolska (Polska) i Naomi Broady (Wielka Brytania) - Eri Hozumi i Miyu Kato (Japonia) 6:0, 4:6, 10:12

Godz. 16, półfinał singla: Jelena Ostapenko (Łotwa, 3) - Camila Giorgi (Włochy, 5) 4:6, 3:6

Godz. 18: Dominika Cibulkova (Słowacja, 8) - Pauline Parmentier (Francja) 7:5, 6:0